Fudbal Fudbal/Izveštaji i analize Fudbal/Omladinski pogon

Omladinci rutinski do 20. pobede

Omladinci Crvene zvezde rutinski su savladali BASk rezultatom 3:0, a strelci za naše bisere bili su Velikić, Burmaz i Novaković.

Crvena zvezda – BASK 3:0 (2:0)

Gledalaca: 200.

Sudija: Miloš Milanović.

Strelci: Velikić u 4, Burmaz u 44. i Novaković u 67. minutu

Crvena zvezda: Gordić, Milisavljević (od 80. Kukolj), Stajić, Savić, Odada (od 72. Ajdinović), Eraković (od 72. Milikić), Velikić (od 58. Jočić), Stojanović, Kupusović, Novaković (od 72. Dedijer), Burmaz.

BASK: Simić (od 46. Milošević, Bojović, Kocić, Igrutinović, Žujović, Knežević, Milisavljević, Nenadić, Đurić, Rajković (od 81. Goronja), Đelaš (od 64. Nenadović).

Žuti karton: Savić (Crvena zvezda).

Prednost crveno-belima je doneo Velikić već u četvrtom minutu. Hitri ofanzivac je odlično izbegao ofsajd zamku i odlično dodavanje Stojanovića u prostor sa oko 12 metara prosledio u mrežu.

Zvezdini juniori su prvo poluvreme završili isto kako su i počeli utakmicu. Dugu loptu Erakovića pred golom gostiju sjajno je primirio Burmaz i iz drugog pokušaja udvostručio prednost.

Sve nade BASK-a potopio je Novaković koji je nakon proigravanja Odade već na prvom koraku pstavio čuvara iza sebe i iskosa, sa desne strane, poslao neodbranjiv udarac iza leđa Simića.

Crveno-beli su pobedom u gradskom duelu stigli do 20. slavlja u 28 susreta, pa dva kola pre kraja takmičenja zauzimaju treće mesto uz 63 osvojena boda.