Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Poraz Zvezde, Vojvodini meč lopta za titulu

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Vojvodine NS seme rezultatom 3:1 (22:25, 25:18, 25:20, 26:24) u trećem meču finalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije.

Kao i u prethodnom duelu ova dva tima Zvezda je prva stigla do prednosti, ali je Vojvodina na isti način odgovorila i slavila sa 3:1. Sada je 2:1 u finalnoj seriji za Novosađane koji će u sredu imati prvu meč loptu za šampionsku titulu.

Beogradski crveno-beli su na početku susreta u nekoliko navrata dolazili do dva poena prednosti, ali je Vojvodina odmah uzvraćala, a sa tri poena u nizu i preokrenula rezultat u svoju korist na 11:9. Nakon tehničkog tajm auta Zvezda je preko Nemanje Mašulovića odmah izjednačila, ali domaći ponovo dolaze do plus dva (16:14). Naš tim potom preko Milutina Nejića stiže do izjednačenja (18:18), a onda i sa dva vezana poena Lazara Dodića do vođstva (19:20). Greškom Novosađana Zvezda povećava razliku (20:22), a Nejić potom poentira za tri vezane set lopte. Drugu koristi Dodić i donosi našoj ekipi vođstvo – 22:25.

Velika borba nastavljena je i u drugom setu. Igrao se poen za poen sve do polovine seta kada su Novosađani stigli do plus dva (14:12). Domaći dolaze do vođstva od 16:13 nakon čega Kukanjac reaguje tajm autom. Međutim, Vojvodina stiže i do četiri poena prednosti, a vrlo brzo blokom Mašulovića naš tim smanjuje na 18:16. Novosađani su u završnici nanizali pet poena i asom Vučićevića dolaze do izjednačenja – 25:18.

Odbojkaši Zvezde su na početku trećeg perioda igre poene osvajali u serijama i došli do vođstva od 7:3. Posle tajm auta domaći su prišli na dva poena zaostatka, a onda stižu i do izjednačenja (9:9), pa je Kukanjac iskoristio tajm aut. Ipak, Vojvodina osvaja još tri poena, pa je na tehničkom tajm autu bilo 12:9. I naredna dva poena su pripala novosadskim crveno-belima, a Mašulović prekida njihovu seriju za 14:10. U nekoliko navrata Zvezda je prišla na minus dva, ali je Vojvodina sačuvala četiri poena prednosti. Domaći stižu do četiri set lopte i već prvu koriste za preokret i vođstvo od 2:1 – 25:20.

Na tehničkom tajm autu četvrtog seta Vojvodina je imala dva poena prednosti (12:10). Nakon kratkog predaha domaći su osvojili još jedan poen, a Zvezda serijom od tri poena stiže do izjednačenja (13:13). Sa nova tri poena u nizu naš tim stiže do preokreta i minimalnog vođstva (17:18). Posle dva vezana poena Dodića i vođstva Zvezde od 20:18, trener domaćih je zatražio tajm aut. Beograđani preko Dodića dolaze do vođstva od 23:20, ali naredna tri poena osvaja novosadski tim. Naši odbojkaši prvi stižu do set lopte koju ne koriste, a onda Vojvodina odgovara i preokreće rezultat za trijumf od 3:1 – 26:24.

U ekipi Crvene zvezde istakao se Lazar Dodić sa 18 osvojenih poena, dok je Milutin Nejić upisao 12, a Nemanja Mašulović 10 poena.

Četvrta utakmica finalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije igra se u sredu 1. maja od 18 časova u Beogradu.

VOJVODINA NS SEME – CRVENA ZVEZDA 3:1 (22:25, 25:18, 25:20, 26:24), rezultat u seriji 2:1

Novi Sad – Dvorana: SPC Vojvodina. Gledalaca: 950. Sudije: Mirko Janković i Vladimir Simonović. Trajanje meča: 112 minuta.

VOJVODINA NS SEME: Simić 9, Vučićević 23, Škundrić (libero), Kovačević 10, Vietski 3, Kujundžić 2, Kostić, Mehić 14, Todorović 1, Rudić, Perić 7. Nisu igrali: Fundora, Negić, Radević. Trener: Siniša Gavrančić.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 1, Jevtić (libero), Petković, Mašulović 10, Petrović 2, Nejić 12, Jovanović 6, Dodić 18, D. Pavlović 8. Nisu igrali: Đurđević, Tadić, Sinđelić, N. Pavlović, Andonović. Trener: Tomislav Kukanjac.