Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Pobeda Zvezde nakon preokreta

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu protiv Radničkog u Kragujevcu rezultatom 2:3, po setovima 25:23, 25:22, 23:25, 21:25, 12:15, u 8. kolu Mini lige BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-beli su loše započeli meč, gubili sa 2:0 u setovima, 16:12 u trećem setu, ali su uspeli da se vrate u igru, izjednače, a potom i zabeleže trijumf vredan dva boda.

Na početku meča ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi sa tri vezana poena domaći poveli sa 12:9. Crveno-beli su odmah uzvratili i blokom Lazara Dodića izjednačili, a sa nova tri poena u nizu preokrenuli rezultat u svoju korist (14:17). Kragujevčani su postepeno smanjivali razliku i došli su do izjednačenja (19:19), a posle asa Stefanovića i do vođstva 21:20. Zvezda ponovo preokreće, a potom i Radnički, da bi domaći prvi stigli do set lopte koju su odmah iskoristili za 25:23.

Odbojkaši Radničkog su bili bolji na početku drugog seta, imali su prednost od tri-četiri poena, a Zvezda je do polovine seta uspela da priđe i izjednači (11:11). Potom su se Radnički i Zvezda smenjivali u vođstvu, da bi domaći serijom od šest poena stigli do 22:18 u završnici. Crveno-beli nisu uspeli da uhvate priključak, pa su Kragujevčani duplirali vođstvo – 25:22.

Sredinom trećeg perioda igre Radnički sa četiri vezana poena dolaze do vođstva od 16:12, pa je Kukanjac zatražio tajm aut. Naredna tri poena pripala su našim odbojkašima koji su posle bloka Dodića smanjili na poen zaostatka. Greškom domaćina crveno-beli stižu do izjednačenja (19:19), a poenima Mašulovića i Dodića i do preokreta (20:21). Blokom Danila Pavlovića Zvezda dolazi do 21:23. Domaći stižu do izjednačenja, ali Zvezda osvaja poslednja dva poena i preko Pavlovića smanjuje rezultat na 2:1 – 23:25.

Zvezdini odbojkaši su vezali tri poena i nakon bloka Nemanje Mašulovića stigli do prednosti od tri poena (4:7) u četvrtom setu. Milutin Nejić je Zvezdi doneo plus četiri na tehničkom tajm autu, ali su Kragujevčani osvojili naredna četiri poena i izjednačili na 12:12. Crveno-beli novom serijom od tri poena ponovo dolaze do prednosti od plus četiri (15:19). Međutim, Radnički uzvraća serijom od 5:1 i dolazi do izjednačenja. Naša ekipa je potom bila odlična na mreži i sa dva bloka Pavlovića i Nejića, uz grešku domaćih, dolazi do 20:23, a potom zahvaljujući novim greškama odbojkaša Radničkog Zvezda stiže do 2:2 – 21:25.

Odlično su započeli odlučujući set naši odbojkaši koji su poenima Mašulovića i Nejića stigli do 2:5, posle čega je trener domaćih iskoristio prvi tajm aut. Zvezda je imala prednost od 4:8 na promeni strana. Domaći prilaze na 7:9 nakon čega je i Kukanjac zatražio tajm aut, a onda je naš tim sa dva vezana bloka Nikole Jovanovića stekao pet poena prednosti (7:12). Kragujevčani ponovo prilaze na minus dva, a crveno-beli dolaze do tri vezane meč lopte. Dodić koristi drugu i donosi trijumf Crvenoj zvezdi – 12:15.

Najefikasniji na meču bio je Lazar Dodić sa 18 poena. Sjajnu partiju pružio je i bloker Nemanja Mašulović koji je upisao 14 poena, a Milutin Nejić je osvojio 13. Zapaženu partiju pružio je i Nikola Jovanović sa 9 poena.

Narednog vikenda u 9. kolu Mini lige Crvena zvezda gostuje Mladom radniku u Požarevcu.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 2:3 (25:23, 25:22, 23:25, 21:25, 12:15)

Kragujevac – Dvorana: SH Jezero. Gledalaca: 200. Sudije: Jovan Jovanović i Jovana Vuković. Trajanje meča: 123 minuta.

RADNIČKI: Glavinić 2, Stefanović 4, Goić 14, Veljović 4, Pantović (libero), Stevanović 13, Ilić 14, Matić 12, Pantelić (libero), Sotnik 12, Perović 7, Krstić. Nije igrao: Vidović. Trener: Dejan Matić.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac, Petković 4, Đurđević (libero), Tadić 4, Mašulović 14, Petrović, Nejić 13, Jovanović 9, Dodić 18, D. Pavlović 7. Nisu igrali: Sinđelić, Andonović. Trener: Tomislav Kukanjac.