Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Zvezda slavila u derbiju protiv Vojvodine

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su trijumf u derbiju 7. kola Mini lige BPŠ Superlige Srbije nad Vojvodinom NS seme rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 15:25, 25:19, 25:20.

Osokoljeni pobedom u finalu Kupa Srbije i osvajanjem prvog pehara u sezoni, Zvezdini odbojkaši su odigrali još jedan sjajan meč i savladali aktuelnog šampiona ekipu Vojvodine NS seme.

Sa dva uzastopna bloka Nemanje Mašulovića i nakon greške gostiju naša ekipa je povela sa 5:2 na početku utakmice. Na servis Danila Pavlovića beogradski crveno-beli su nanizali nova tri poena za prednost od plus četiri na tehničkom tajm autu (12:8). Novim blokom Mašulovića Zvezda je stekla vođstvo od 15:10. Izabranici Tomislava Kukanjca su došli do prednosti od 21:15, a onda su gosti zahvaljujući greškama Beograđana prišli na 22:20. Naši odbojkaši su sačuvali prednost i poveli sa 1:0 – 25:22.

Sredinom drugog dela igre Novosađani su stekli prednost od tri poena (9:12). Na servis Fundore gosti su nanizali četiri poena i povisili vođstvo na plus šest (12:18), a Kukanjac je u međuvremenu iskoristio oba tajm auta. Ipak, naši odbojkaši nisu imali rešenja, pa je Vojvodina stigla do 12:20. Mirno su gosti priveli set kraju i izjednačili na 1:1 – 15:25.

Na početku trećeg seta poeni su se osvajali u serijama, a Zvezda je poenima Danila Pavlovića i Lazara Dodića došla do vođstva od 8:6. Nakon tehničkog tajm auta Novosađani su stigli do izjednačenja (13:13), ali naši odbojkaši preko Pavlovića ponovo dolaze do plus dva, a potom blokom Dodića i do vođstva od 18:15. Zvezdin korektor je u završnici povisio vođstvo na 22:18, a Pavlović donosi šest set lopti. Prvu su naši odbojkaši iskoristili i ponovo došli do vođstva – 25:19.

Vodila se ravnopravna borba na početku četvrtog seta, a Novosađani su imali minimalnu prednost na tehničkom tajm autu. Beograđani su preokrenuli preko Pavlovića i poveli sa 14:13. Isti igrač je as servisom povisio na 17:15, a potom je i Nikola Jovanović uputio neodbranjiv servis za 19:16. Zvezda je održavala prednost, a u završnici je vezala tri poena i blokom Pavlovića stigla do pet meč lopti. Drugu je naša ekipa iskoristila i stigla do trijumfa i sva tri boda – 25:20.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Danilo Pavlović sa 18 poena, dok je Lazar Dodić imao 17. Aleksandar Andonović je pružio odličnu partiju sa 13 osvojenih poena, a Nemanja Mašulović je upisao 10.

Narednog vikenda na programu je 8. kolo Mini lige u kojem Crvena zvezda gostuje Radničkom u Kragujevcu.

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA NS SEME 3:1 (25:22, 15:25, 25:19, 25:20)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Mirko Janković i Zoran Radovanović. Trajanje meča: 96 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac, Jevtić (libero), Petković, Mašulović 10, Petrović, Sinđelić 3, Jovanović 4, Dodić 17, Andonović 13, D. Pavlović 18. Nisu igrali: Đurđević, Nejić, N. Pavlović. Trener: Tomislav Kukanjac.

VOJVODINA: Simić 6, Vučićević, Fundora 12, Škundrić (libero), Negić (libero), Kovačević, Vietski 23, Kostić, Mehić 23, Radević 2, Todorović, Rudić. Nisu igrali: Brborić, Kujundžić. Trener: Siniša Gavrančić.