Vaterpolo Vaterpolo/Izveštaji SDCZ

Zvezda izgubila od Šapca

Izvor: mojacrvenazvezda.net

Vaterpolisti Crvene zvezde poraženi su u 17. kolu Triglav regionalne lige od Šapca rezultatom 10:13.

Crveno-beli su u prvoj četvrtini golovima Tankosića poveli sa 2:1, a onda je Šabac preuzeo kontrolu nad igrom. Preokernuli su gosti rezultat u svoju korist, postigli pet golova i došli do ubedljivih 2:6. Do kraja drugog dela igre su povisili i na odmor otišli sa 5:10.

I treća četvrtina je pripala Šapcu koji je imao šest golova viška (6:12), da bi Zvezda u poslednjoj četvrtini postigla četiri pogotka i ublažila poraz – 10:13.

Najefikasniji na meču bio je Veljko Tankosić sa 4 pogotka, dok je Dušan Vasić postigao tri gola.

U poslednjem 18. kolu Crvena zvezda gostuju Jugu u Dubrovniku.

CRVENA ZVEZDA – ŠABAC 10 :13 (2:4, 3:6, 1:2, 4:1)

Beograd – Bazen: SRC Milan Gale Muškatirović. Sudije: Ivan Raković i Nenad Golijanin. Igrač više: Crvena zvezda 15(3), Šabac 12(4). Peterci: Crvena zvezda 1(1).

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 4, Maksimović, Bursać, Perković, Vasić 3, Bitadze, Žeželj, Ilić 1, Popović, Šulc 1, Radović 1, Todorovski, Ljubenović. Trener: Aleksandar Filipović.

ŠABAC: Pijetlović, Eraković, Marković, Repanović 3, Toholj 1, Velkić 1, Rogač 2, Lukić 2, Janković 1, Vučinić 1, Bolović 2, Vasović, Vukadinović, Petrovski. Trener: Miodrag Mirović.