Poraz Zvezde od Jadrana iz Splita

Izvor:VKCZ, zvanični sajt

Vaterpolisti Crvene zvezde doživeli su poraz u 12. kolu Regionalne A1 lige od Jadrana iz Splita rezultatom 10:13.

Gosti su posle prvih osam minuta igre imali vođstvo od 1:4 i tu prednost su sačuvali do poluvremena. U nastavku su poveli sa 4:9, a onda i 5:11 i praktično su rešili pitanje pobednika. Zvezda je u završnici uspela da naniže tri gola i ublaži poraz – 10:13.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bili su Veljko Tankosić i Dušan Vasić sa po 4 gola, dok su po jedan gol postigli Marko Radović i Luka Perković.

U 13. kolu vaterpolisti Crvene zvezde gostuju Mornaru u Splitu.

CRVENA ZVEZDA – JADRAN SPLIT 10:13 (1:4, 1:1, 4:6, 4:2)

Beograd – Bazen: SRC Milan Gale Muškatirović. Sudije: Andrija Đurašković i Lazar Anđelić. Igrač više: Crvena zvezda 14(6), Jadran 10(7). Peterci: Jadran 2(2).

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 4, Martinović, Bursać, Perković 1, Vasić 4, Bitadze, Žeželj, Ilić, Milojević, Šulc, Radović 1, Todorovski, Ljubenović. Trener: Aleksandar Filipović.

JADRAN: Kunac 1, Zović 1, Krapić 2, Butić, Pejković, Pauer, Popović 1, Visković, Milardović 2, Šetka 5, Kovačić, Podrug, Delić 1. Trener: Ivan Asić.