Odbojka Odbojka/Vesti Odbojkaši

Poraz Zvezde u Kragujevcu posle pet setova

Izvor: SD Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Radničkog rezultatom 3:2, po setovima 13:25, 25:17, 27:25, 23:25, 15:13, u 18. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Naši odbojkaši su dobro započeli meč. Na servis Vlade Petkovića nanizali su šest poena i poveli sa 4:12. Danilo Pavlović doneo je našem timu dvocifrenu prednost (10:20), u završnici je blokom obezbedio 12 set lopti, a onda je i iskoristio drugu za vođstvo od 0:1 – 13:25.

Slično je bilo i u drugom setu, ali je ovoga puta Radnički bio ta ekipa koja je posle serije od šest poena povela sa 11:4. Sa nova četiri poena u nizu domaći su stigli do 16:7. Blokom Milutina Nejića Zvezda je prišla na 18:13, ali su Kragujevčani uzvratili i u završnici došli do deset set lopti. Crveno-beli su tri neutralisali, ali ne i četvrtu kojom je Radnički izjednačio – 25:17.

Početak trećeg seta pripao je našem timu koji je poveo sa 6:10. Stečenu prednost izabranici Dragana Kobiljskog su održavali sve do same završnice kada je domaći tim sa četiri uzastopna poena preokrenuo rezultat u svoju korist i stigao do prve set lopte. Zvezda je neutralisala dve, ali nije uspela i treću, a Radnički je stigao do vođstva od 2:1 – 27:25.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu tokom četvrtog perioda igre, a crveno-beli su došli do opipljive prednosti posle tri poena u nizu za 16:19. Kragujevčani su u završnici uspeli da stignu do izjednačenja, a Crvena zvezda je preko Nemanje Mašulovića došla do set lopte. Prvu priliku je iskoristio Danilo Pavlović i meč je uveo u peti set – 23:25.

Crveno-beli su na početku odlučujućeg perioda igre sa dva vezana bloka Mašulovića došli do vođstva od 4:6 i tu prednost su imali na promeni strana. Domaći su odmah potom nanizali četiri poena i preokrenuli rezultat u svoju korist. Radnički je došao do četiri vezane meč lopte, naš tim je spasao tri, ali ne i četvrtu kojom je Radnički došao do trijumfa i dva boda – 15:13.

Najefikasniji igrač u Crvenoj zvezdi bio je Danilo Pavlović sa 19 poena. Slede Lazar Dodić sa 16, Milutin Nejić sa 15 i Nemanja Mašulović sa 11 poena.

Crvena zvezda je i pored poraza sačuvala drugu poziciju na tabeli sa skorom 13-5 i 37 bodova. Naredne nedelje startuje Mini liga, a naši odbojkaši će u 1. kolu igrati protiv Jedinstva u Beogradu.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 3:2 (13:25, 25:17, 27:25, 23:25, 15:13)

Kragujevac – Dvorana: SH Jezero. Gledalaca: 100. Sudije: Aleksandar Petrović i Đorđe Zelenović.

RADNIČKI: Glavinić 20, Stefanović, Veljović 3, Pantović (libero), Živić, Matić 10, Sotnik 23, Perović 10, Krstić 6. Nisu igrali: Goić, Stevanović, Ilić, Pantelić. Trener: Bojan Dimitrijević.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac, Petković 2, Đurđević (libero), Tadić, Mašulović 11, Nejić 15, Sinđelić 1, Jovanović 4, Dodić 16, N. Pavlović, Andonović, D. Pavlović 19. Nisu igrali: Jevtić, Petrović. Trener: Dragan Kobiljski.