Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Košarkašice slavile u Boru

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt

Košarkašice Crvene zvezde savladale su Bor u zaostaloj utakmici 13.kola Prve ženske košarkaške lige 90-62 (18-11, 24-19, 30-14, 18-18).

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast Dragane Vuković, dok su počast velikom prijatelju kluba i istaknutom košarkaškom radniku, preminuloj u ponedeljak odale i košarkašice Crvene zvezde noseći crni flor na dresu.

Utakmica je igrana u prepunoj hali USC „Bor“, a Crvena zvezda je tradicionalno imala veliku podršku navijača.

Osim u prvoj četvrtini, u kojoj smo videli 6 promena rezultata, četiri puta je rezultat bio izjednačen, nisu imale problema crveno-bele da dođu do nove pobede i zadrže maksimalan učinak u domaćem šampionatu. Bor je serijom 5-0 došao do prednosti 11-8 u 7.minutu, Crvena zvezda uzvratila serijom od devet uzastopnih koševa i na kraju prvih 10 minuta imala vođstvo 11-18.

Zvezda je nastavila seriju i u drugoj četvrtini do 11-0, i vrlo brzo stigla do dvocifrene prednosti, koju je održavala i kontrolisala tokom susreta. 14 od 23 poena Snežana Bogićević je postigla u drugom kvartalu, uključujući i 9 na startu same četvrtine. Na poluvremenu šampion Srbije je imao na svom kontu 12 poena prednosti, 20-42.

Drugo poluvreme Zvezda je otvorila serijom 10-0, stigla do +20, a zatvorila serijom 11-0, uz tri trojke Miline Mišeljić i time potvrdila svoju 13. pobedu. 30 poena su ubacile crveno-bele u trećoj deonici, četiri uspešna pokušaja van linije 6,75.

Poslednja četvrtina nije donela uzbuđenja, Zvezda je imala maksimalnih +32 nakon pete trojke Miline Mišeljić (58-90), a ekipa Bora uspela do kraja samo da smanji minus na konačnih 62-90. Trener Vuković je dao priliku svim igračicama da zabeleže minutažu.

Snežana Bogićević je bila najefikasnija sa 23 poena, Mišeljić je ubacila 17 (5-7 za tri), uz 7 skokova, a dvocifrene su bile još i Mina Đorđević sa 12, odnosno, Aleksandra Katanić sa 10.

U sredu (16:30) Zvezda dočekuje ekipu Celja u poslednjem meču u regionalnom takmičenju za 2018.godinu, a 29.decembra i Šabac za kraj 2018.godine.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 7 (2sk 4as), Čubra 3, Tešić, Topuzović 6 (6sk 4as), Bogićević 23 (3sk), Zukanović 2, A.Katanić 10 (4as), Dešić, Bojović 8 (2sk 4as), Đorđević 12 (6sk), Mišeljić 17 (7sk), Vulović 2.