Zvezda slavila u Šapcu

CRVENA ZVEZDA vs PRO RECO Beograd, 17.10.2018. foto: Nebojsa Parausic Vaterpolo, Crvena zvezda, Pro Reko, XYZ

Vaterpolisti Crvene zvezde ostvarili su pobedu na gostovanju Šapcu rezultatom 8:9 u 8. kolu Regionalne A1 lige.

Crveno-beli su nakon odlaska Dejana Savića sa mesta šefa stručnog štaba uspeli da zebeleže vredan trijumf predvođeni novim trenerom Aleksandrom Filipovićem.

Tokom čitavog meča ekipe su se smenjivale u vođstvu. Crvena zvezda je na kraju treće četvrtine stekla prednost od dva gola (6:8). Domaći su u poslednjem periodu igre uspeli da izjednače, ali je naša ekipa golom Veljka Tankosića u poslednjem minutu trijumfovala rezultatom 8:9.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Veljko Tankosić sa 3 postignuta gola. Po dva su dali Miloš Maksimović i Marko Radović, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Andria Bitadze i Boris Popović.

Sledi pauza u Regionalnoj ligi do 12. januara 2019. godine, a crveno-beli će u sredu 19. decembra gostovati Steaui u Bukureštu u 5. kolu LEN Lige šampiona.

ŠABAC – CRVENA ZVEZDA 8:9 (2:1, 1:3, 3:4, 2:1)

Šabac – Gradski bazen. Sudije: Lazar Anđušić i Ivan Raković. Igrač više: Šabac 11(1), Crvena zvezda 15(4). Peterci: Šabac 1(1), Crvena zvezda 1(0).

ŠABAC: Pjetlović, Eraković, Marković 1, Repanović, Toholj, Velkić 1, Rogač 4, Lukić 2, Janković, Vučinić, Bolović, Luka, Vukadinović, Vasović. Trener: Miodrag Mirović.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 3, Maksimović 2, Bursać, Perković, Vasić, Bitadze 1, Žeželj, Ilić, Popović 1, Šulc, Radović 2, Todorovski, Ljubenović. Trener: Aleksandar Filipović.