Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši Odbojkašice SDCZ

Slavlje dama u večitom derbiju, poraz odbojkaša

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkašice Crvene zvezde savladale su Partizan rezultatom 3:1, po setovima 25:16, 25:13, 23:25, 25:19 u 13. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Zvezdine dame su motivisano ušle u ovaj meč i vrlo brzo su stekle ubedljivu prednost. Na polovini prvog seta crveno-bele su nanizale četiri poena na servis Anastasije Sekulić koja je asom donela našem timu prednost od 14:8. Zvezda je održavala stečenu prednost i u samoj završnici napravila seriju od pet poena, dva Milice Milunović, kojom je došla do vođstva od 1:0 – 25:16.

Naša ekipa je bila još ubedljivija u drugom setu. Serijom od šest poena, kada su odlične na mreži bile Katarina Čanak i Milka Stijepić, Zvezda dolazi do vođstva od 9:4. Polovinom seta usledila je nova serija na servis Milunovićeve (tri asa), kada je posle novog bloka kapitenke Čanak naš tim došao do dvocifrene prednosti (16:5). Crveno-bele su rutisnki privele set kraju i poenom Jelene Delić došle do vođstva od 2:0 – 25:13.

Na tehničkom tajm autu trećeg perioda igre gošće su vodile sa 10:12, a serijom od četiri poena dolaze i do plus pet (12:17). Sekulićeva prekida seriju crno-belih i potom as servisom smanjuje rezultat na 14:17. Partizan je uzvratio istom merom, a Zvezdine dame potom osvajaju četiri poena u nizu i prilaze na 18:19. Sa dva vezana as servisa Mile Đorđević naša ekipa preokreće rezultat u svoju korist (21:20), a blokom Milke Stijepić dolaze do dva poena viška. Činilo se da će Zvezda ostvariti ubedljivu pobedu kada je pri rezultatu 23:20 Partizan nanizao pet poena i smanjio vođstvo izabranica Aleksandra Vladisavljeva na 2:1 – 23:25.

Nakon uvodnog vođstva “večitog rivala” na početku četvrtog seta odbojkašice Crvene zvezde su na servis Čanak izjednačile (8:8), a potom su sa nova tri vezana poena povele sa 12:9. Novim nizom od tri poena naša ekipa je stigla do 17:12. Crveno-bele su u završnici vezale još tri poena, dva Mile Đorđević, i povele sa 22:15. Mirno su privele meč kraju i savladale Partizan sa 3:1 – 25:19.

Najefikasnije na meču bile su Milica Milunović i Milka Stijepić sa po 19 osvojenih poena. Katarina Čanak je upisala 14, a sjajnu partiju pružila je i Mila Đorđević koja je osvojila 11 poena.

Odbojkašice Crvene zvezde narednog vikenda gostuju ekipi Uba u okviru 14. kola BPŠ Superlige Srbije.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 3:1 (25:16, 25:13, 23:25, 25:19)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac, Gledalaca: 100. Sudije: Svetlana Zotović i Goran Gradinski. Trajanje meča: 94 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Taubner, Sekulić 7, Čanak 14, Stijepić 19, B. Marković 6, Vidojević 1, Milunović 19, Đorđević 11, Vučićević 2, Delić 1, Stepanović (libero). Nisu igrale: T. Marković, Jakšić, Tasić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

PARTIZAN: Vujković (libero), Biberović 4, Drobnjak 3, Vučković, Medarević 2, Spremo, Kubura 16, Mihajlović 10, Kocić (libero), Sejat 13, Ignjić 8, Jonjev. Nije igrala: Ćirković. Trener: Ivan Steljić.

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u 13. kolu BPŠ Superlige Srbije od Spartaka iz Subotice rezultatom 1:3, po setovima 26:28, 25:19, 23:25, 20:25.

Nisu crveno-beli dobro započeli ovaj meč. Gosti su poveli sa 4:9 i tu prednost su održavali do tehničkog tajm auta. Naši odbojkaši su preko Jovanovića i Dodića smanjili na 10:12, a posle dve vezane greške Subotičana su i prišli na poen zaostatka (14:15). Nakon što su gosti poveli sa 17:20 Kobiljski je zatražio tajm aut, a Zvezda je potom vezala dva poena. As servisom Lazara Dodića naša ekipa je stigla do izjednačenja (21:21), a Danilo Pavlović je doneo prvo vođstvo Zvezde na ovom meču 23:22. Ipak su gosti prvi stigli do set lopte koju nisu iskoristili. Tek četvrtu priliku je Spartak iskoristio za vođstvo od 0:1 – 26:28.

Naši odbojkaši su mnogo bolje ušli u drugi set i posle asa Aleksandra Andonovića poveli sa 7:2. Sa tri poena u nizu Danila Pavlovića i Dodića Zvezda dolazi do prednosti od 11:4. Naš tim je i dalje postepeno uvećavao razliku da bi nakon bloka Nemanje Mašulovića bilo 17:8. Posle nove greške gostiju crveno-beli stiču dvocifrenu prednost (19:9). Kada se činilo da će Zvezda riutinski privesti set kraju, Subotičani su nanizali pet poena i smanjili na 22:16, a potom i na 23:18. Zvezdin korektor je poentirao za šest vezanih set lopti, a onda je drugu i iskoristio za izjednačenje 1:1 – 25:19.

Zvezda je nastavila sa dobrom igrom i do tehničkog tajm auta trećeg seta naši odbojkaši su stekli vođstvo od 12:8. Usledio je as servis Danila Pavlovića, a onda su gosti serijom od tri poena smanjili na 13:11. Odbojkaši Spartaka su uspeli da izjednače (15:15) i set uvedu u egal završnicu. Blokom Ilića Subotičani su poveli (19:20), a onda su se ekipe smenjivale u vođstvu. Gosti su as servisom Jungića stigli do dve set lopte, drugu iskoristili i ponovo poveli – 23:25.

Sredinom četvrtog perioda igre crveno-beli su nanizali šest poena i posle bloka Nikole jovanovića poveli sa 13:8, pa je trener gostiju reagovao tajm autom. Međutim, Jovanović je osvojio još jedan poen za naš tim, a onda su gosti prekinuli Zvezdinu seriju i odgovorili sa tri poena u nizu za 14:11. Novom serijom od četiri poena Spartak poravnava rezultat (16:16), a vrlo brzo sa dva vezana bloka i do vođstva od 17:18. Gosti stižu do četiri vezane meč lopte, već prvu koriste i dolaze do pobede od 1:3 – 20:25.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Lazar Dodić sa 20 poena, dok je Danilo Pavlović osvojio 19, a Aleksandar ANdonović 14 poena.

Odbojkaše Crvene zvezde u utorak 18. decembra od 19 časova očekuje prvi meč osmine finala CEV Kupa Izazivača kada dočekuju italijansku Moncu, a nakon toga narednog vikenda i meč 14. kola BPŠ Superlige Srbije protiv Vojvodine NS seme u Novom Sadu.

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK (S) 1:3 (26:28, 25:19, 23:25, 20:25)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 70. Sudije: Branislav Jovančić i Aleksandar Petrović. Trajanje meča: 111 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petković, Tadić, Mašulović 7, Petrović 2, Nejić 5, Jovanović 6, Dodić 20, N. Pavlović, Andonović 14, D. Pavlović 19. Nisu igrali: Meljanac, Đurđević, Sinđelić. Trener: Dragan Kobiljski.

SPARTAK: Milović (libero), Arsenoski 1, Jungić 15, Veselinović 19, Seizović 15, Simić, Tumbas 6, Ilić 16. Nisu igrali: Peić, Medan, Kecman, Dulić. Trener: Igor Zakić.