Vaterpolisti poraženi u Moskvi

Izvor: mojacrvenazvezda.net

Vaterpolisti Crvene zvezde u 4. kolu grupe „A“ LEN Lige šampiona gostovali su u Moskvi i pretrpeli novi ubedljiv poraz.

Dinamo Moskva : Crvena zvezda 14:4 (2:0, 3:1, 5:2, 4:1)

Ekipa u kojoj nastupaju srpski reprezentativci Duško Pjetlović i Nikola Rađen već polovinom prve četvrtine stigla je do dva gola prednosti za manje od minuta igre preko Holoda i Nagaeva.

U drugom periodu igre Moskovljani koriste igrača više i vrlo lako stižu do prednosti od 4:0. Tek 4 minuta pred odlzak na „veliki odmor“ crveno-beli koriste isključenje Adela Latipova i preko Borisa Popovića stižu do prvog pogotka. Ipak, svega dvadesetak sekundi kasnije domaćin drugim golom Holoda postavlja konačan rezultat prvog poluvremena – 5:1.

U trećem periodu susreta viđena je mnogo efikasnija igra. Ovaj period domaćin je dobio rezultatom 5:2, a golove za ekipu Dejana Savića postigli su Marko Radović i Dušan Vasić.

Poslednji period susreta protekao je u rutinskoj igri domaćina koji su postigli još četiri pogotka (jedan je postigao Duško Pijetlović), dok se sa druge strane u listu strelaca upisao i Miloš Maksimović.

Moskovljani su ovim trijumfom stigli do prve ovosezonske pobede u elitnom takmičenju, dok su naši vaterpolisti još jednom skupo platili školu koji sa sobom donosi Liga šampiona. Ostaje nam nada da će ovi porazi doneti iskustvo našim igračima kako bi se u regionalnom takmičenju ostvarili očekivani rezultati.

Bazen: Dinamo; Gledalaca: 600
Sudije: Matan Švarc (Izrael); Radu Sorin Matače (Rumunija)
Isključenja: Dinamo Moskva 8; Crvena zvezda 7
Igrač više: Dinamo Moskva 8(4); Crvena zvezda 7(1)
BVK Crvena zvezda: A. Kralj, V. Tankosić (1 isklj.), M. Maksimović 1 (1 isklj.), V. Milojević (2 isklj.), L. Perković (1 isklj.), D. Vasić 1, Đ. Ljubenović (1 isklj.), Đ. Žeželj, S. Ilić (1 isklj.), B. Popović 1, K. Šulc, M. Radović 1, S. Todorovski. Trener: Dejan Savić

U narednom 5. kolu LEN Lige šampiona crveno-beli vaterpolisti gostuju u Bukureštu ekipi Steaue. Meč je na programu 19. decembra.