Фудбал Фудбал/Извештаји и анализе Фудбал/Омладински погон

Poraz omladinaca

Izvor: FK Crvena zvezda

Uzbudljiv duel između omladinaca Crvene zvezde i Čukaričkog opravdao je epitet derbija 8. kola, a pripao je gostima rezultatom 2:3.

Čukarički je uvodnu inicijativu materijalizovao sa dva pogotka u isto toliko minuta. Mrežu crveno-belih najpre je zatresao Rakonjac udarcem glavom u 15. minutu, a prednost je udvostručio Veličković.

Izmene Bratislava Živkovića donele su promenu u odnosu snaga, ali se rezultat nije menjao sve do 76. minuta. Tada je Zvezda preko Borisava Burmaza i Dejana Joveljića stigla do izjednačenja.

Ipak, pobedu Čukaričkom doneo je Marko Rakonjac golom sedam minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Crvena zvezda – Čukarički 2:3 (0:2)

Teren: Pomoćni teren stadiona “Rajko Mitić”
Strelci: Burmaz u 76′ i Joveljić u 76′ (Crvena zvezda), a Rakonjac u 15′ i 83′, i Veličković u 16′ (Čukarički)
Žuti kartoni: Jovičič u 8′ (Crvena zvezda), Nikčević u 30′, Rakonjac u 83′, Radovanović u 90′ (Čukarički)

Crvena zvezda: Krstović, Milisavljević (od 31′ Kukolj), Stajić (od 31′ Ajdinović), Stojanović (od 73′ Burmaz), Savić, Jovičić, Đorđević, Stojančić (od 31′ Jočić), Joveljić, Kupusović (od 58′ Velikić), Terzić.
Čukarički: Mićović, Ignjatović, Rubežić, Bakić, Fratrović, Nikčević (od 85′ Radojičić), Kamenović, Terzić, Rakonjac (od 85′ Radovanović), Vidosavljević (od 89′ Ristović), Veličković.