Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Crveno-beli izborili još jedno finale Kupa za Zvezdu!

Samo oko sat vremena nakon odbojkašica i odbojkaši Crvene zvezde su izborili plasman u finale Kupa Srbije!

Naši odbojkaši su u revanš meču polufinala još jednom savladali Radnički sa 1:3, po setovima 22:25, 21:25, 25:22, 18:25, i sa dve pobede obezbedili plasman u finale Kupa.

Sa tri poena u nizu Nikole Pavlovića, Nemanje Mašulovića i Aleksandra Gmitrovića crveno-beli su poveli sa 6:10, a na tehničkom tajm autu bilo je 9:12. Novom serijom poena na servis Mašulovića Zvezda je stigla do vođstva od 10:15. Radnički je uzvratio i izjednačio na 16:16, a nešto kasnije i poveo sa 20:19. Blokom Mašulovića, asom Gmitrovića, a potom i poenom kapitena iz napada naš tim preokreće rezultat u svoju korist na 20:22. Zvezda stiže do četiri set lopte, a nakon greške Kragujevčana do vođstva i plasmana u finale Kupa – 22:25.

Naša ekipa je na početku drugog seta igrala odlično. Poveli su sa 2:7, a na polovini seta bilo je 7:12 za crveno-bele. Međutim, domaći su postepeno smanjivali zaostatak da bi prišli samo na korak 16:17. Usledilo je izjednačenje 20:20, pa je Kobiljski zatražio tajm aut. U samoj završnici Crvena zvezda je vezala četiri poena, a Lazar Dodić je blokom doneo tri set lopte, a potom je i duplirao vođstvo našeg tima – 21:25.

Zvezda je dobro počela treći period igre, povela sa 1:5, a bilo je i 6:10, ali je do tehničkog tajm auta Radnički izjednačio 11:11. Crveno-beli su imali blagu prednost sve dok Kragujevčani nisu vezali tri bloka za vođstvo od 18:17 nakon čega je Kobiljski zatražio tajm aut. Ipak, domaći vezuju još tri poena za 21:18, a ubrzo su došli i do četiri set lopte. Treću su iskoristili i smanjili Zvezdino vođstvo – 25:22.

Izabranici Dragana kobiljskog su poveli u četvrtom setu sa 5:9, a na polovini seta bilo je 8:12 za naš tim. Posle serije poena na obe strane Zvezda je sačuvala tu prednost, pa je pri rezultatu 16:20 trener domaćih zatražio predah. Crveno-beli su vezali četiri poena i došli do sedam meč lopti. Drugu su iskoristili posle greške odbojkaša Radničkog i ostvarili su još jedan trijumf nad Kragujevčanima – 18:25.

Najbolji u timu Crvene zvezde bio je Lazar Dodić sa 16 osvojenih poena, Nemanja Mašulović je imao 12, a Aleksandar Gmitrović i Aleksandar Andonović po 9 poena.

U finalu Kupa Srbije 3. marta 2018. godine odbojkaši Crvene zvezde će igrati protiv boljeg iz duela Novog Pazara i Vojvodine NS seme.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 1:3 (22:25, 21:25, 25:22, 18:25)

Kragujevac – Dvorana: SH Jezero. Gledalaca: 1300. Sudije: Predrag Balandžić i Vladimir Simonović. Trajanje meča: 108 minuta.

RADNIČKI: Glavinić 11, Veljović 5, Goić 10, Zubić 7, Pantović (libero), Stevanović 7, Čedić 8, Matić 8, Pantelić (libero), Opačić 3. Nisu igrali: Pejčić, Radivojević. Trener: Bojan Marinković.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Tadić, Stoković 1, Gmitrović 9, Mašulović 12, Petrović, Nejić 8, Dodić 16, N. Pavlović 5, Andonović 9, D. Pavlović 1. Nije igrao: Jovanović. Trener: Dragan Kobiljski.