Кошарка Кошарка/Женска кошарка

Crveno-bele dame slavile u Kragujevcu

Košarkašice Crvene zvezde savladale su Šumadije u 10.kolu Prve ženske košarkaške lige Srbije u Kragujevcu 82-47 (14-13, 32-13, 18-7, 18-14), i ostvarila i desetu pobedu.

Trener Dragan Vuković je odlučio da odmori usled napornog takmičarskog ritma najiskusnije igračice – Biljanu Stjepanović, Mariju Prlju i Jelenu Jovanović. U tim se vratila Milica Bojović, i bila skok daleko od dabl-dabl učinka.

Ekipa Šumadija je pružila jak otpor u prvoj četvrtini, koju je Zvezda rešila u svoju korist poenima Tamare Čubre u poslednjem napadu. U drugoj četvrtini šampion Srbije je prelomio meč u svoju korist brzim serijama poena, koje su na kratko prekidale Kragujevčanke. Na odmor između dva poluvremena Zvezda je otišla sa dvocifrenom prednošću, 45-27.

U trećoj četvrtini pobednik je već bio poznat u hali pokraj kragujevačkog parka koji nosi ime naše proslavljene košarkašice „Gordana Bogojević“. Čvrsta odbrana, brz protok lopte i situacije koje su završavale poenima Zvezdi su doneli plus 28, 64-35.

U poslednjih deset minuta ništa se nije promenilo, crveno-bele su kontrolisale dešavanja na parketu, sve igračice su nastupile i upisale su u strelce, i rutinski privele utakmicu kraju, 82-47.

Mina Đorđević 19 poena (8 skokova) i Milica Bojović 12 poena (9 skokova) najefikasnije. Ivana Katanić je uz 9 poena uhvatila i 9 lopti.

Crvena zvezda prvi krug takmičenja u domaćem šampionata zatvara utakmicom protiv Vrbasa u Železniku.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 9 (9sk 3as 5ukl 2blk), Tešić 8 (5sk 2as), Bogićević 6 (3sk 2as 4ukl), Zukanović 6 (8sk), A.Katanić 4 (5sk 8as), Đokić 6 (2as), Naumčev 7 (2sk 2as 2ukl), Bojović 12 (9sk), Čubra 5 (2sk), Đorđević 19 (8sk 4as 2ukl 1blk).