Кошарка Кошарка/Женска кошарка

Zvezda ubedljiva protiv Kraljeva

Košarkašice Crvene zvezde ostvarile su još jednu sigurnu pobedu u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi Srbije. U 9. kolu prvenstva Srbije savladana je ekipa Kraljeva rezultatom 91-57 (33-9, 17-14, 18-13, 23-21).

Zvezda je jako brzo uspostavila svoj ritam, i na samom početku usledila je sada već poznata furiozna serija poena uz brz protok lopte koji je donosio veliki broj dobrih pozicija za šutere. Nakon 5-0, Kraljevčanke su uspele da izjednače i to je bilo sve.

Zvezda je serijom 19-0 već u prvoj četvrtini prelomila susret u svoju korist, stigla do dvocifrene prednosti koja je rasla sve do 32.minuta i maksimalnih +36 (72-36). Na kraju prve četvrtine bilo je 33-9, a seriju poena Zvezda je nastavila i u drugoj četvrtini i možemo da kažemo da je prvih 10 minuta odlučilo pobednika duela u hali u Železniku.

Zvezdine devojke i pored visoke prednosti nisu dozvolile opuštanje, trener Vuković je svim igračicama pružio priliku, osim Stjepanović i Bojović, koje nisu ulazile u igru. Zvezda je na odmor otišla sa plus 27, 50-23.

Drugo poluvreme nije imalo rezultatski značaj, Zvezda je sa uspehom kontrolisala dešavanja na terenu i stečenu prednost iz prva dva kvartala, ali rezultat nije ispaštao, već je samo rastao u korist šampiona Srbije.

Crvena zvezda je do maksimalne prednosti od 36 poena stigla ja startu poslednjih deset minuta, (72-36). Na kraju, Aleksandra Katanić poenima postavlja konačan rezultat 91-57.

Mina Đorđević je najefikasnija sa 20 poena, Snežana Bogićević je postigla 18. Aleksandra Katanić je bila jedan koš daleko od novog dabl-dabl ostvarenja, 9 poena 12 skokova.

U narednom kolu, Zvezda putuje u Kragujevac u goste ekipi Šumadije. A pre Kragujevca sledi put u Beroe, na meč koji može da potvrdi plasman u narednu fazu WABA lige.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 9 (4sk 2as), Stjepanović, Tešić 2, (3as) Prlja 3 (6as 3ukl), Bogićević 18 (3sk), Zukanović (3sk 2ukl), A.Katanić 9 (12sk 6as 3ukl), Đokić 12, Naumčev 2 (5sk 6as), Bojović, Đorđević 6 (4sk 5as), Jovanović 11 (4sk).