Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Zvezda savladala Obilić

NENAD PERUNICIC, trener, i ALEKSA KLJAJIC, rukometas Crvene zvezde, na prvenstvenoj utakmici protiv Partizana, u hali sportskog centra na Banjici. Beograd, 09.10.2016. foto: MN press / vm Rukomet, Partizan, Crvena zvezda

Crvena zvezda je savladala Obilić u četvrtfinalnom meču Kupa Srbije, grupa Centar 33:27 (16:12), i nastaviće odbranu trofeja.

Nakon negativne serije u prethodnom periodu crveno-beli su pokazali karakter u nokaut utakmici, eliminacionoj fazi u kojoj se greška odmah naplaćuje.

Za Crvenu zvezdu je debitovao Vladimir Zejak, strelac dva gola, dok Nenad Peruničić nije mogao da računa na šest povređenih igrača.

Gosti su prvi došli do prednosti, imali dva gola razlike do sredine prvog poluvremena, kada je Crvena zvezda serijom 5:0 preuzela vođstvo i kontrolu meča. Od tog trenutka nije postojala sumnja oko pobednika. Dobrom odbranom Zvezda nije dozvoljavala protivniku da uzvrati, a golovima Kljajića i Babića otišla na odmor sa četiri gola prednosti – 16:12.

U istom ritmu su izabranici Nenada Peruničića nastavili i u nastavku. Zvezda je imala konstantnu prednost, Obilić je uspevao da priđe na dva gola minusa, ali su aktuelni osvajači Kupa i Superkupa Srbije novom serijom deset minuta pre kraja rešili pitanje pobednika. Maksimalna prednost na meču je bila sedam golova u korist Zvezde, a konačan rezultat je postavio Jestrović u poslednjem minutu, 33:27.

Najefikasniji su bili Mošić, Milosavljević i Matičić sa po 6 golova, koliko je postigao i Jestrović u redovima Obilića, dok je Ivošević postigao 7 golova.

Zvezda je obezbedila plasman u polufinale gde je očekuje duel protiv Metaloplastike 13.decembra u Šapcu.

Zvezdu u nedelju očekuje duel u „Dudovoj šumi“ u Subotici, protiv Spartaka. A novi duel protiv Obilića na programu je za nedelju dana.

Crvena zvezda – Obilić 33:27 (16:12)

Beograd, dvorana: „Šumice”. Gledalaca: 100. Sudije: Branislav Nenadić (Mladenovac) i Darko Stefanović (Beograd). Sedmerci: Crvena zvezda 3 (2), Obilić 2 (2). Isključenja: Crvena zvezda 8, Obilić 8 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Radisavljević, Mošić 6, Horvat, Babić 4, Ljubojević, Palević 4, Pešić, Ljubenović, Bugarinović, Milosavljević 6, Pejčinović, Matičić 6, Kljajić 5, Zejak 2, Đurković. Trener: Nenad Peruničić

OBILIĆ: Radović, Živković 2, Ćorović, Aničić 2, Biočanin 1, Radovanović, Miljaković 1, Pavić, Stojić. Minić 3, Jestrović 6, Ćirić 2, Antić 2, Đorđević 1, Grbić, Ivošević 7. Trener: Daniel Petković