Хокеј Хокеј/Извештаји

Zvezdini momci pobedili Mladost na Velesajmu

Ovog popodneva, seniori SKHL Crvena zvezda, učvrstili su svoju poziciju na tabeli regionalne IHL lige, pobedivši KHL Mladost, na ledu Velesajma, rezutatom 3:2.

Prvi period utakmice protiče relativno mirno. Početkom devetog minuta, prve trećine, Bjelogrlić Uroš, na asistencije Đumić Mirka i kapitena tima, Brkušanin Marka, svojoj ekipi upisuje prvi gol, što će i ostati trenutni rezultat do isteka prvih dvadeset minuta igre.

Power play u korist Zvezde, obeležava početak drugog perioda, pa već sredinom dvadesetpetog minuta, na asistencije Sefič Davida i Novaković Petra, gol upisuje Vučurević Nemanja. Svega pola minuta kasnije, na njegov gol, za 2:1 i prvi gol za KHL Mladost, golom odgovara Trstenjak Nikša na asistenciju Novak Maria. Prednošću Zvezde se završava druga trećina igre.

Još veću razliku, u samom startu poslednjeg perioda, sredinom četrdesetog minuta, pravi Sabadoš Robert, na asistencije Anić Ivana i Vučurević Nemanje. Poslednji gol na utakmici, za gol bliže Zvezdi, postiže Ljubić Marko, u isteku pedesetdrugog minuta.

Narednu utakmicu, protiv KHL Zagreb – a, Zvezdini momci odigraće u ledenoj dvorani hale Pionir, već narednog vikenda, 25.11.2017.