Još jedna pobeda naših košarkaša

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su večeras još jednu pripremnu utakmicu. Ovaj put, puleni Dušana Alimpijevića, bili su bolji od rumunske Steaue, rezultatom 100:70.

No automatic alt text available.

Na početku utakmice bilo je dosta izjednačeno, a gosti su u 10. minuti susreta vodili rezultatom 22:25. Međutim, Zvezdini košarkaši su se tada trgli i u 15. minuti susreta došli do prednosti od 7 poena (39:32). Do kraja poluvremena ta prednost se povečala na 10 poena prednosti (48:38).

U poslednje dve četvrtine Zvezda je još više podigla nivo igre što je na kraju rezultovalo kranjim rezultatom 100:70.

Najbolji u redovimacrveno-belih bili su Džejms Feldein sa 24 poena, Milko Bjelica sa 19, te Matias Lesor sa 14, Stefan Janković sa 11 i Nikola Jovanović sa 10 postignutih poena. Treba takođe napomenuti da je Nikola Radičević, bez obzira na mali broj postignutih poena (7), imao indeks uspešnosti ček 21 (5 asistencija i 9 skokova) i očito će predstavljati odlično pojačanje za četu Dušana Alimpijevića.

Ostali strelci za našu ekipu su bili Marko Kešelj sa 6, Aleksa Radanov 3, te Nemanja Dangubić, Dejan Davidovac i Dragan Apić sa 2 postignuta poena.