Ватерполо Ватерполо/Вести

Remi u „večitom derbiju“

Izvor: SD Crvena zvezda

Vaterpolisti Crvene zvezde odigrali su nerešeno sa Partizanom u derbiju 6. kola Super lige. Rezultat na kraju meča bio je 9:9 (1:0, 3:3, 2:4, 3:2).

Crveno-beli su bili bolji rival u prvom poluvremenu. Stekli su gol prednosti, a Partizan je do preokreta stigao u trećoj četvrtini. Imali su gosti pred kraj susreta dva puta prednost od jednog gola, ali su naši vaterpolisti oba puta dolazili do izjednačenja i na kraju do boda.

U timu Aleksandra Filipovića istakao se Veljko Tankosić sa 5 postignutih golova. Dva gola su delo Šuberića, a po jedan su postigli Nikolov i Drašković.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Vojvodinu.

Crvena zvezda – Partizan 9:9 (1:0, 3:3, 2:4, 3:2)

Bazen u Zrenjaninu. Sudije: Stanojević i Raković. Isključenja: Crvena zvezda 6, Partizan 8. Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Partizan 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 5, Jović, Ivošević, Šuberić 2, Ilić, Bursać, Ljubenović, Nikolov 1, Ćorić, Drašković 1, Peković, Todorovski, Radović. Trener: Filipović.

PARTIZAN: Dobožanov, Lukić, F.Janković 1, Repanović, Lazić 1, Manojlović, Drašović 1, Radojević, Jakšić 1, Tanasković 2, Stojanović 2, M.Janković 1, Brakočević, Toholj. Trener: Ćirić.