Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Crveno-beli u finalu plej-ofa!

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale plej-ofa Superlige Srbije pošto su sa 3:1 u pobedama savladali Novi Pazar. U četvrtom meču polufinalne serije crveno-beli su slavili sa 3:2, po setovima 25:22, 23:25, 25:20, 19:25, 15:13.

Na početku meča rivali su bili ravnopravni, a na tehnički tajm aut gosti su otišli sa minimalnim vođstvom (11:12). Pazarci su napravili dve vezane greške, a crveno-beli su sa četiri uzastopna poena, posle bloka Milutinovića, preokrenuli rezultat na 16:13. Zvezda je u završnici povećala svoju prednost na 22:18. Gosti su smanjili na 23:21, a Kobiljski je u igru umesto Milutinovića ubacio Munćana koji je doneo našem timu tri set lopte. Drugu je iskoristio Stojsavljević za Zvezdino vođstvo – 25:22.

Ekipe su se smenjivale u vođatvu na početku drugog perioda igre, a Zvezda je na tehničkom tajm autu imala dva poena viška (12:10). Posle as servisa Mašulovića trener gostiju je zatražio prvi tajm aut, nakon čega je Novi Pazar izjednačio 14:14. Preokrenuli su gosti rezultat u svoju korist na 15:17, pa je Kobiljski zatražio predah. Bilo je 18:22 kada je Zvezdin starteg iskoristio i drugi tajm aut, a naši odbojkaši su nanizali tri poena na servis Milutina Nejića i prišli na samo poen zaostatka. Crveno-beli su preko Stojsavljevića izjednačili na 23:23, ali gosti prvi dolaze do set lopte. Blagojević je izblokiran, a Pazarci su stigli do izjednačenja – 23:25.

Odbojkaši Crvene zvezde poveli su sa 12:7, a ubrzo je naš tim vezao tri poena za vođstvo od 15:8. Smanjili su gosti na 18:13, a potom i na 19:16. Ipak, crveno-beli su zaigrali hrabro i sa dva uzastopna poena Nejića su ponovo došli do ubedljive prednosti 22:17. Nakon tajm auta Kobiljskog Zvezda je došla do pet set lopti, a Stojsavljević koristi drugu za novo vođstvo – 25:20.

Gosti su u četvrtom setu prvi došli do ozbiljnije prednosti od 8:12. Beograđani su uzvratili i smanjili na 13:14, pa je trener gostiju zatražio prvi tajm aut. Brzo su Pazarci povratili prednost koju su imali 14:18, a Kobiljski je u tim trenucima iskoristio oba tajm auta. Ipak, crveno-beli nisu uspeli da se vrate, pa je Novi Pazar izjednačio i meč uveo u taj brejk – 19:25.

Crveno-beli su na početku odlučujućeg seta poveli sa 6:3, pa je Stefanović zatražio prvi tajm aut. Iako su gosti uspeli malo da se primaknu, Blagojević je blokirao, a Crvena zvezda je na promeni strana imala vođstvo od 8:5. Pazarci su ponovo prišli Zvezdi na samo poen zaostatka, ali je naš tim izdržao napade i blokom Munćana došao do vođstva od 12:9. Kobiljski je iskoristio drugi tajm aut kod vođstva od 13:11. Došla je Zvezda do tri meč lopte, ali su gosti pružili jak otpor, neutralisali dve, a kod treće su pogrešili, pa su crveno-beli počeli da slave plasman u finale – 15:13.

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Novi Pazar sa 3:1 u polufinalu plej-ofa Superlige. U finalu plej-ofa naši odbojkaši će igrati protiv Vojvodine NS seme. Šampion Srbije postaće ekipa koja prva ostvari tri trijumfa u seriji.

CRVENA ZVEZDA – NOVI PAZAR 3:2 (25:22, 23:25, 25:20, 19:25, 15:13) – rezultat u seriji: 3:1
Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 250. Sudije: Igor Miljković i Aleksandar Petrović. Trajanje meča: 129 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Samardžić 1, Petrović, Gmitrović 1, Mašulović 10, Milutinović 5, Nejić 17, Stojsavljević 15, Munćan 3, Blagojević 24. Nisu igrali: Škrbić, Veljović. Trener: Dragan Kobiljski.
NOVI PAZAR: Ristić 17, Has. Zatrić, Lopar 10, Daca 6, Šormaz 1, Zuković (libero), Božović, Ham. Zatrić, Radosavljević 19, Simić, Hamzagić 27. Nije igrao: Oković. Trener: Saša Stefanović.