Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Preokret Zvezde za izjednačenje u polufinalnoj seriji

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde trijumfovali su u drugom meču polufinalne serije plej-ofa Superlige Srbije na gostovanju protiv Novog Pazara rezultatom 1:3, po setovima 25:23, 17:25, 18:25, 21:25. Rezultat u seriji je 1:1, a slede dve utakmice u Beogradu kada će domaćin biti Crvena zvezda.

Crveno-beli su dobro počeli. Vodili su sa 5:8 i 8:11, ali je Novi Pazar sustigao vođstvo našeg tima koje je na tehničkom tajm autu bilo minimalno (11:12). Ekipe su se sve do same završnice smenjivale u vođstvu, da bi domaći stekli prednost u samom finišu prvog seta. Sa dva vezana poena Novi Pazar dolazi do dve set lopte. Munćan je prvu neutralisao, ali su Pazarci iskoristili drugu za vođstvo – 25:23.

Zvezda je snažno krenula u drugom periodu igre. Povela je sa 3:7, a na tehničkom tajm autu bilo je 7:12 za tim Dragana Kobiljskog. Održavala je naša ekipa stečenu prednost da bi nakon dve vezane greške trener domaćih iskoristio i drugi tajm aut 12:18. Dva vezana poena Milutina Nejića i blok Vuka Milutinovića doneli su našim odbojkašima osam set lopti, a drugu su iskoristili i izjednačili rezultat – 17:25.

Odbojkaši Crvene zvezde nastavili su sa odličnom igrom i u trećem setu. Poveli su sa 0:5, ali su domaći brzo izjednačili na 7:7. Međutim, naša ekipa je zahvaljujući odličnim servisima Nejića i Mašulovića došla do prednosti od 8:12 na polovini seta. Novi Pazar nije imao rešenje za dobru odbranu našeg tima. Trener domaćih bio je primoran da iskoristi i drugi tajm aut, nakon koga su crveno-beli došli do vođstva od 12:18. Zvezda je u završnici uspela da poveća prednost, a Stojsavljević je doneo sedam meč lopti. Drugu je iskoristio Aleksandar Blagojević za preokret – 18:25.

Uzbuđenja su dostigla vrhunac u četvrtom setu. Novi Pazar je imao prednost od 13:8, a nakon drugog tajm auta koji je iskoristio Kobiljski bilo je 18:13 za domaće. Pokušavali su crveno-beli da sustignu rivala koji je održavao vođstvo sve do rezultata 21:16, a onda je usledio šok za Pazarce! Odbojkaši Crvene zvezde su nanizali devet poena! Servirao je Blagojević, a poeni su se samo ređali. Na kraju je Nikola Petrović poentirao za veliko slavlje Beograđana – 21:25.

Rezultat u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije između Crvene zvezde i Novog Pazara je 1:1, a treći meč je na programu u subotu 1. aprila od 18 časova u dvorani USC Voždovac u Beogradu.

NOVI PAZAR – CRVENA ZVEZDA 1:3 (25:23, 17:25, 18:25, 21:25) – rezultat u seriji: 1:1
Novi Pazar – Dvorana: SSU Pendik. Gledalaca: 1000. Sudije: Aleksandar Petrović i Đorđe Zelenović. Trajanje meča: 101 minut.
NOVI PAZAR: Ristić 12, Has. Zatrić 1, Lopar 7, Daca 5, Šormaz 3, Zuković (libero), Božović, Ham. Zatrić, Radosavljević 16, Simić, Hamzagić 12. Trener: Saša Stefanović.
CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petrović 2, Mašulović 5, Milutinović 10, Nejić 16, Stojsavljević 11, Munćan 1, Blagojević 21. Nisu igrali: Škrbić, Samardžić, Gmitrović, Veljović. Trener: Dragan Kobiljski.