Кошарка Кошарка/Вести Кошарка/Женска кошарка

Košarkašice Zvezde u finalu plej-ofa

Izvor: SD Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezda plasirale su se u finale plej-ofa Ženske košarkaške lige Srbije! Crvena zvezda je slavila i u drugom meču protiv Partizana 1953 nakon produžetaka, 71-63 (14-14, 18-17, 17-14, 9-14, 12-4) i sa 2:0 u seriji obezbedila finalne borbe za šampionsku titulu!

Sedam utakmica, sedam pobeda! Bilans Crvene zvezde ove sezone u utakmicama protiv gradskog rivala, Partizana 1953. Trener Dragan Vuković nije mogao da računa najboljeg strelca, Snežanu Bogićević, zbog problema sa povredom. Bolje su otvorile meč crveno-bele, trojka Mine Đorđević, zatim vođstvo 7-3. Uzvratila je ekipa Partizana 1953 preko Orozovićke, koja je postigla dve trojke, da bi Spikić postavila 14-14 na kraju prvih deset minuta.

Nijedna ekipa se nije rezultatski odvojila tokom prvih 20 minuta, čvrsta igra na obe strane, koš za koš, Mina Đorđević je pogodila za 32-31, rezultat kojim se otišlo na odmor.

Maksimalna prednost Crvene zvezde iznosila je devet poena, trojkom Marije Prlje i poenima Jelene Jovanović sa penala u 27.minutu (48-39). Partizan 1953 je uspeo asistencijama Živadinović, koja je bila raspoložena u duelima protiv Crvene zvezde, da smanji minus i da u poslednjih deset minuta uđe sa pet poena minusa, 45-50.

Neverovatna serija crno-belih 17-0 dovela je domaće na prag pobede i majstorice. Imale su crno-bele 59-50 tri minuta pre kraja meča. Crvena zvezda nije postigla koš punih osam minuta, koliko je prošlo od poena Mine Đorđević do njene trojke koja je pokrenula crveno-bele. Karakter ekipe Dragana Vukovića, koji su potvrdili mnogo ove sezone, pokazao se i u odlučujućim trenucima na Novom Beogradu. Zvezda je napravila seriju 9-2 za dva minuta, izborila produžetke kao šansu, a Milovanović je promašila pobedu Partizana u regularnom toku.

U dodatnih pet minuta, Marija Prlja je preuzela odgovornost, postigla osam od dvanaest poena svog tima za pobedu i finale.

Marija Prlja je postigla 19 poena, dabl-dabl Mine Đorđević – 18 poena 10 skokova. U redovima Partizana 1953, Milovanović je postigla 15 poena.

U finalu Crvena zvezda će za titulu šampiona nakon 13 godina igrati protiv trostrukog uzastopnog šampiona, ekipe Radivoj Korać.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 6 (2sk 2as), Tešić, Prlja 19 (3sk 1as 3ukl), Zukanović, A.Katanić 8 (9sk 3as 5ukl), Ćirić 2 (2sk), Naumčev 3 (3sk), Bojović 2 (2sk), Đorđević 18 (10sk), Stjepanović 4 (7sk 4as), Jovanović 7 (6sk 3as), Mišeljić 2 (2sk). Trener: Dragan Vuković.