Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Crveno-beli savladali Radnički

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde stekli su prednost u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije pošto su u prvom meču savladali Radnički sa 3:1, po setovima 25:9, 25:13, 23:25, 25:15.

Crveno-beli su prva dva seta rešili u svoju korist veoma ubedljivo. Silovit početak meča i fenomenalna igra u svim segtmentima obeležili su prvi set u kojem je naš tim gostima dozvolio samo devet poena.

Zvezda je i u drugom setu nastavila sa sjajnom igrom i nakon 11 uzastopnih poena, na kraju prvog i početku drugog seta, naši igrači su poveli sa 7:0. Na tehničkom tajm autu bilo je 12:3, a nakon poena Blagojevića i Nejića naš tim je imao prednost od 18:7. Zvezdin korektor Aleksandar Blagojević doneo je našoj ekipi 12 set lopti, a drugu je iskoristio Filip Samardžić – 25:13.

U trećem setu došlo je do pada u igri izabranika Dragana Kobiljskog. Gosti su poveli sa 5:8, a na polovini seta bilo je 7:12 za Kragujevčane. Međutim, sa pet uzastopnih poena (dva bloka Milutinovića, as Mašulovića) Crvena zvezda je preokrenula rezultat u svoju korist 14:13. Posle serije poena, prvo na jednoj, pa na drugoj strani, usledio je deo igre u kojem su rivali osvajali “poen za poen”. Radnički je prvi stigao do set lopte i odmah je iskoristio blokom Krstića – 23:25.

Posle uvodnih 5:5 u četvrtom periodu igre Zvezda je na servis Blagojevića nanizala čak deset poena i tako rešila pitanje pobednika. Iako su odbojkaši Radničkog smanjili na 19:13, više od toga nisu mogli. Samardžić je crveno-bele doveo do 9 meč lopti, a Nemanja Mašulović je blokom odmah rešio sve dileme za trijumf našeg tima – 25:15.

Pobednik četvrtfinala biće ekipa koja prva stigne do dva trijumfa u seriji. Revanš meč je na programu u ponedeljak 20. marta od 18,30 časova u Hali sportova Jezero u Kragujevcu.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 3:1 (25:9, 25:13, 23:25, 25:15) – Rezultat u seriji: 1:0
Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Branislav Jovančić i Darko Savić. Trajanje meča: 90 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Samardžić 10, Mašulović 9, Milutinović 7, Nejić 12, Munćan 1, Blagojević 24, Veljović 6. Nisu igrali: Škrbić, Petrović, Gmitrović, Štavlić. Trener: Dragan Kobiljski.
RADNIČKI: Goić 6, Žugić 4, Vulović 10, Zubić, Protić 2, Stoković 1, Čedić 3, Opačić 9, Pantović (libero), Krstić 7. Nisu igrali: Srećković i Pantelić. Trener: Predrag Srećković.