Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Zvezda povela u četvrtfinalu plej-ofa

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde povele su u četvrtfinalnaoj seriji plej-ofa Superlige Srbije protiv MD Zrenjanina, pošto su u prvom meču u Beogradu slavile sa 3:1 (17:25, 26:24, 25:17, 25:19).

Crveno-bele nisu dobro započele meč. Iako su uspele da sustignu početnu prednost gošći i izjednače na 10:10, od tog trenutka Zrenjanin je bio mnogo bolji. Vodile su gošće sa 11:14, a onda i 12:19 i u tim trenucima je Mira Musulin potrošila oba tajm auta. Došlo je i do promene na mestu tehničara, ušla je Mila Đorđević umesto Kristine Đurić, ali ni to nije dalo rezultata. Zrenjaninke su povele sa 13:22 i bilo je jasno da će set okončati u svoju korist, što se na kraju i desilo – 17:25.

Do tehničkog tajm auta drugog seta Zvezdine dame su uspele da naprave razliku i povedu sa 12:9. Odbojkašice MD Zrenjanina su ubrzo sustigle prednost naše ekipe, a potom su i preokrenule rezultat u svoju korist kada je na mreži dominirala Koprivica (16:19). Međutim, crveno-bele se nisu predavale i sa tri vezana poena dolaze do izjednačenja. Ušlo se u neizvesnu završnicu, a preko Nikoline Lukić Crvena zvezda stiže do prve set lopte. Prvu nisu iskoristile, ali zato drugu priliku jesu i poravnavaju rezultat u setovima – 26:24.

Od tog trenutka Crvena zvezda je bila znatno bolji rival. Naša ekipa se oslobodila pritiska i igrala je znatno rasterećenije. Vodile su naše odbojkašice 5:1, pa 8:3, a na polovini trećeg perioda igre bilo je 12:7 za Zvezdine dame. Nakon bloka Lukićeve i as servisa Bojane Milenković povećana je prednost (16:9). Do kraja trećeg seta Zvezda je zadržala prednost, a Katarina Čanak je iz bloka donela Zvezdi vođstvo – 25:17.

Slično kao u prethodnom, Zvezda je do opipljivog vođstva stigla već na početku četvrtog seta. Bilo je 5:1, pa 8:2, da bi na tehnički tajm aut crveno-bele otišle posle bloka Kristine Đurić za 12:5. Međutim, došlo je do opuštanja u igri izabranica Mirjane Musulin. Serijom od 2:9 gošće su stigle do izjednačenja. U igru se vratila Mila Đorđević, a crveno-bele su ponovo uspostavile svoju prepoznatljivu igru. Bilo je 19:18, kada je na servis Nikoline Lukić naš tim nanizao četiri poena, da bi nedugo zatim sjajna Bojana Milenković, svojim 29. poenom, iskoristila prvu meč loptu – 25:19.

Četvrtfinalna serija plej-ofa Superlige Srbije igra se na dve pobede. Revanš meč na programu je u subotu 18. marta od 20 časova u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu.

CRVENA ZVEZDA – MD ZRENJANIN 3:1 (17:25, 26:24, 25:17, 25:19) – Rezultat u seriji: 1:0
Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 135. Sudije: Stanislava Simić i Aleksandra Balandžić. Trajanje meča: 97 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 6, Čanak 8, Đurić 3, Vukomanović (libero), Radmilović, Đorđević, Milenković 29, Stijepić 11, Lukić 16. Nisu igrale: Sekulić, Bukilić, Ašonja. Trener: Mirjana Musulin.
MD ZRENJANIN: Koprivica 9, Pavlović 16, Iričanin 17, Marković 8, Nikolić 6, Papak 1, Popović (libero), Frajtović 1, Mičeta, Sarić, Terzievska. Nije igrala: Đurđević. Trener: Dejan Desnica