Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Poraz Zvezde u derbiju posle pet setova

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde zabeležili su peti poraz u Superligi Srbije ove sezone. Crveno-beli su u 16. kolu poraženi od Partizana rezultatom 2:3, po setovima 20:25, 22:25, 25:20, 25:23, 9:15.

Početak meča je protekao u ravnopravnoj borbi, da bi sredinom prvog seta gosti osvojili tri poena u nizu i poveli sa 11:14. Zvezda je iskoristila odlične servise Aleksandra Blagojevića da izjednači na 15:15, ali u samoj završnici Partizan je nanizao pet poena, pre svega zahvaljujući odličnom bloku, pa je poveo sa 20:25.

Nakon tehničkog tajm auta u drugom setu crveno-beli su vodili sa 15:13, a onda je usledila serija gostiju koji preokreću rezultat na 15:18. Izabranici Dragana Kobiljskog su uspeli da se primaknu na samo poen zaostatka, ali je “večiti rival” uspeo da zadrži vođstvo i duplira prednost u setovima – 22:25.

Odbojkaši Crvene zvezde su se probudili u trećem setu. Stekli su vođstvo od 9:3. Čuvali su tu prednost sve do rezultata 16:11, kada su gosti vezali tri poena, pa je Zvezdin trener reagovao tajm autom. Crveno-beli su uspeli da sačuvaju prednost koju su u završnici povećali i smanjili su na 2:1 – 25:20.

Zvezda je bila konkretnija na početku četvrtog seta. Povela je sa 5:1, a onda i 10:7, a potom su obe ekipe vezale po tri poena. Kada su crveno-beli poveli sa 17:13, trener Partizana je zatražio i drugi tajm aut. Zvezdina prednost se istopila. Bilo je 20:18, a u samoj završnici Partizan je prišao na samo poen zaostatka (22:21), nakon čega je Kobiljski iskoristio drugi tajm aut. Naš tim je sačuvao prednost, a Blagojević je poentirao za izjednačenje – 25:23.

Gosti su na samom početku odlučujućeg seta stekli četiri poena prednosti i to je dosta poremetilo crveno-bele koji nisu uspeli da se vrate u igru. Dosta su grešili, a Partizan je umeo te greške da iskoristi. Na kraju Crvena zvezda je zabeležila i peti poraz ove sezone – 9:15.

Narednog vikenda na programu je 17. kolo u kome Crvena zvezda dočekuje Jedinstvo iz Stare Pazove.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 2:3 (20:25, 22:25, 25:20, 25:23, 9:15)
Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 180. Sudije: Dejan Rogić i Mirko Janković. Trajanje meča: 115 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Škrbić 1, Jevtić (libero), Samardžić, Petrović 2, Gmitrović 3, Mašulović 4, Milutinović 4, Nejić 6, Stojsavljević 9, Munćan 2, Blagojević 30, Veljović 1. Trener: Dragan Kobiljski.
PARTIZAN: Buša 19, Sretenović, Nedeljković (libero), Batak, Ristić 20, Kovač, Dragović (libero), Veličković 21, Polomac 5, Perišić 7. Nisu igrali: Skakić i Tasić. Trener: Vladimir Vasović.