Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Odbojkašice Zvezde savladale šampionke

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde ostvarile su trijumf u derbiju 10. kola Superlige Srbije savladavši aktulene šampionke, ekipu Vizure rezultatom 2:3, po setovima 25:23, 21:25, 25:20, 22:25, 10:15.

Nakon početnog vođstva Zvezdinih odbojkašica od 0:3, aktuelne šampionke su preuzele inicijativu i brzo preokrenule rezultat. Povele su domaće sa 7:4, pa 9:6, ali su onda počele da greše, pa su crveno-bele uspele da dođu do izjednačenja (11:11). Poeni su se osvajali u serijama. Tri poena Vizure, pa tri poena Crvene zvezde, pa ponovo nova tri uzastopna poena domaćih. Da bi Zvezda blokovima Katarine Čanak povela sa 18:19. Usledio je tajm aut trenera Vizure koja je potom nanizala četiri poena na servis Slađane Erić. Ipak, naše odbojkašice su uspele da izjednače u završnici preko Katarine Čanak i Bojane Milenković, ali je Aleksićeva prvo blokom, a onda i as servisom donela svom timu vođstvo – 25:23.

Slično kao na početku meča, Zvezda je povela u drugom setu. Bilo je 1:3, pa 2:5 za ekipu Mirjane Musulin, ali su domaće ponovo uspele da preokrenu rezultat na 7:6. Crveno-bele su primorale domaće da vežu nekoliko grešaka, a blok Kristine Đurić Zvezdi je doneo prednost od 7:11. Malo po malo “ajkulice” su smanjivale vođstvo našeg tima, a Kocićeva je tada vodila svoju ekipu do 14:15. Kapiten Zvezde Nikolina Lukić je prekinula seriju od tri poena domaćih, a Čanak je sa dva nova bloka dovela naš tim do 14:18. Nakon tajm auta Dragutina Baltića, Vizura je smanjila na samo poen zaostatka (18:19). U tim trenucima sjajna je bila Bojana Milenković koja je predvodila naš tim do izjednačenja. Osvojila je pet poena, a poslednji koji je osvojila blokom doneo je našeoj ekipi četiri vezane set lopte. Lukićeva je iskoristila drugu za 21:25.

Vizura je krenula ozbiljnije u trećem periodu. Povele su domaće sa 9:4, ali je posle odličnih servisa Vanje Bukilić i neprelaznih blokova Čanak i Lukić rezultat smanjen na 10:9. Ipak, domaće su postepeno povećavale prednost da bi nakon poena Lozo i Erić ona iznosila 19:14. Crveno-bele su pokušavale da ugroze domaće, ali su one kontrolisale igru i na kraju došle do novog vođstva – 25:20.

Zvezdine dame su bile mnogo odlučnije u četvrtom setu. Povele su 5:8 i tu prednost uspele da ssačuvaju do odlaska na tehnički tajm aut (9:12). Međutim, malo po malo Vizura je stigla vođstvo napeg tima, a onda je i povela sa 17:16. Usledila je velika borba, ekipe su smenjivale u vođstvu, a Crvena zvezda je poenom iz napada Katarine Čanak prva stigla do dva poena viška (20:22). Milenkovićeva je donela našim odbojkašicama tri set lopte, drugu su iskoristile i izjednačile – 22:25.

Domaće su bolje počele odlučujući period. Povele su sa 5:2, a potom su počele dosta da greše. To je iskoristila naša ekipa koja je izjednačila na 6:6. Na promeni strana naša ekipa je imala prednost, a uskoro je na semaforu stajao rezultat 10:10. Završnica seta je u potpunosti pripala Zvezdinim damama koje su osvojile narednih pet poena (dva bloka Jelene Trnič) i na kraju slavile pobedu nad šampionkama – 10:15.

Naredno 11. kolo Superlige je na programu sredinom januara, a crveno-bele će do kraja 2016. godine odigrati još dva meča protiv Vizure u Kupu Srbije.

VIZURA – CRVENA ZVEZDA 2:3 (25:23, 21:25, 25:20, 22:25, 10:15)
Beograd – DVorana: SC Vizura. Sudije: Zoran Radovanović i Jovan Jovanović. Trajanje meča: 114 minuta.
VIZURA: Erić 20, Lozo 16, Kocić 12, Lazović 13, Aleksić 14, Pušić (libero), Veselinović, Zlatković, Ćirović 5, Matović. Nisu igrale: Ašković i Mićunović. Trener: Dragutin Baltić.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 11, Čanak 13, Đurić 3, Vukomanović (libero), Radmilović, Milenković 19, Bukilić 7, Stijepić 2, Lukić 20. Nisu igrale: Sekulić, Đorđević i Ašonja. Trener: Mirjana Musulin.