Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Zvezda slavila posle pet setova

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde zabeležili su pobedu na gostovanju Jedinstvu u Staroj Pazovi rezultatom 2:3, po setovima 16:25, 25:23, 25:22, 21:25, 9:15 u 8. kolu Superlige.

Crveno-beli su bili dominantni u prvom setu. Poveli su sa 6:10, a potom i 7:13 kada je Nemanja Mašulović blokom zaustavio Pazovčane. Smanjili su domaći zaostatak (11:14), ali je Zvezda bila odlična u bloku što je rezultiralo vođstvom našeg tima od 12:19. Održavala je ekipa Dragana Kobiljskog vođstvo, da bi u završnici vezala tri poena, od kojih su dva delo Aleksandra Blagojevića koji je doneo crveno-belima prednost u setovima – 16:25.

Zvezda je dobro počela i drugi period igre. Vodila je sa 2:5 i 5:8, ali su usledile greške našeg tima koje su pogurale domaćina do izjednačenja (9:9). Sredinom seta, naši odbojkaši su ponovo stekli tri poena prednosti (12:15). Pazovčani nisu dozvolili Zvezdi da se rezultatski “odlepi”, pa je posle bloka Milića usledilo novo izjednačenje, posle čega je Kobiljski zatražio tajm aut. Bilo je 23:23, a Jedinstvo je prvo stiglo do set lopte koju su odmah iskoristili i izjednačili rezultat – 25:23.

Igrao se poen za poen sve dok Jedinstvo nije vezalo četiri poena i povelo sa 13:10. Zvezda je uspela da priđe na samo poen zaostatka (20:19), ali su domaći imali odgovor. Dolaze do tri set lopte, drugu koriste i preokreću rezultat u svoju korist – 25:22.

Slično kao u prethodnom setu bilo je i na početku četvrtog. Vodili su Pazovčani sa 9:6, potom i 13:9, a naši odbojkaši su sa tri poena u nizu uhvatili priključak. Nakon tajm auta domaći su ponovo stekli opipljivu prednost (15:12), a naši odbojkaši su brzo odgovorili. Serijom od 1:7, Zvezda je preokrenula i do kraja održavala vođstvo da bi izjednačila rezultatom 21:25.

Crveno-beli su furiozno počeli peti odlučujući set. Blok je funkcionisao sjajno i poveli su naši odbojkaši sa 0:6, pa je trener domaćih bio primoran da iskoristi oba tajm auta. Činilo se da će Zvezda lako privesti meč u svoju korist, ali Pazovčani nisu mislili tako. Na servis Pajića prišli su na 7:8. Bilo je 9:10 kada je na servis liniju stao Nikola Petrović. Njegove odlične servise pratila je dobra igra u polju crveno-belih koji su vezali pet poena i zabeležili novu pobedu – 9:15.

Naredne nedelje je na programu 9. kolo Superlige Srbije kada će se odbojkaši Crvene zvezde sastati sa Vojvodinom NS seme u Beogradu.

JEDINSTVO (SP) – CRVENA ZVEZDA 2:3 (16:25, 25:23, 25:22, 21:25, 9:15)
Stara Pazova – Hala sportova. Sudije: Nevena Nešković i Igor Miljković. Trajanje meča: 110 minuta.
JEDINSTVO: Milić 14, Pešut 17, Radišić 1, Majstorović (libero), Jovanović 10, Pajić 8, Perišić (libero), Madić 8, Matijašević, Micić 14, Paravinja. Nije igrao: Mladenović. Trener: Željko Vukelić.
CRVENA ZVEZDA: Škrbić 5, Samardžić (libero), Petrović 3, Gmitrović 4, Mašulović 13, Milutinović 9, Nejić 4, Stojsavljević 14, Blagojević 20, Veljović 1. Nisu igrali: Štavlić i Meljanac. Trener: Dragan Kobiljski.