Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Pobeda u Kostolcu deseta u Superligi

Izvor: Zvanični sajt RK Crvena zvezda

Crvena zvezda je savladala Rudar u Kostolcu nakon neizvesne završnice 27:26 (17:12) u 12.kolu i zabeležila deseti trijumf u Superligi. Najefikasniji su bili Prodanović, Ljubojević i Matičić sa po 5 golova.

_bts5508

Crveno-beli su naneli prvi poraz Rudaru na svom parketu, a Nenad Peruničić nije mogao da računa na Milana Ćorovića. Crvena zvezda je odlično startovala u Kostolcu, imala kontrolu nad utakmicom i na poluvreme otišla sa pet golova prednosti, golom Mošića u poslednjem minutu prvog dela.

I drugo poluvreme su dobro otvorili lideri Superlige, stigli do sedam golova prednosti u 35.minutu (13:20), imali konstantnu prednost do finiša, ali je usledio pad u igri, što je Rudar uspeo da iskoristi i dođe do izjednačenja u 56.minutu (24:24). Gol za pobedu postigao je Viktor Matičić dva minuta pre kraja utakmice sa sedam metara.

Najefikasniji su bili Prodanović, Ljubojević i Matičić sa po pet golova, u redovima Rudara Nedeljković je postigao 7 golova.

Crvena zvezda je zabeležila desetu pobedu u Superligi, prva stigla do dvocifrenog broja pobeda i zadržala prvo mesto na tabeli sa 21 bodom.

U narednom kolu u Šumice stiže Morava, a u sredu sledi duel četvrtfinala Kupa protiv RK BASK Soko.

Rudar – Crvena zvezda 26:27 (12:17)
Kostolac, Sportska hala. Gledalaca: 800. Sudije: Nikola Radulović, Zlatan Savić (Beograd). Sedmerci: Rudar 5 (2), Crvena zvezda 2 (1). Isključenja: Rudar 4, Crvena zvezda 10 minuta.
RUDAR: Stajković (5 odbrana), Urankar (5 odbrana), Dragović, Avramović 5, Ognjanović, Tica, Bečejac 2, Bogdanović, Šukić 1, Dimitrijević 5, Milošević 3, Nedeljkov 1, Nedeljković 7 (2), Božić, Merdović 2.
CRVENA ZVEZDA: Šotić 3, Pavlović, Mošić 4, Prodanović 5, Andrejević, Gačević, Ljubojević 5, Ljubenović, Milosavljević, Šćepanović 1, Zlatanović, Matičić 5 (1), D. Babić 2, Kljajić 1, Leovac, A. Babić 1.