Кошарка Кошарка/Евролига

Makabi slavio u Pireju, Fener u Milanu

Autor: CZBG

Jučer je odigrano 5 utakmica 9. kola Evrolige. U tri utakmice slavile su domaće ekipe, dok su u dve slavili gosti.

Olimpijakos – Makabi 73:80 (20:24, 17:20, 12:21, 24:15)

U Pireju su se sastali stari evroligaški znanci. Olimpijakos je ugostio ekipu Makabija koja je slavila na vrućem terenu i tako došla do svoje pete pobede u ovoj sezoni. Prve tri četvrtine gosti su odigrači perfektno i u poslednju četvrtinu su ušli sa prednošću od 16 poena rezlike (49:65). U ekipi Makabija najefikasniji bio je Sili sa 19 poena, a veliki doprinos su dali Ajverson sa 14 poena i 8 skokova, Vims sa 12 poena, 5 skokova i 6 asistencija, te Devin Smit sa 10 poena i 10 skokova i Viktor sa 6 poena i 8 skokova. Bivši Zvezdin igrač Maik Cirbes proveo je na parketu 13:37 minuta i postigao 3 poena.

Maik Zirbes - Maccabi FOX Tel Aviv - EB16

Najbolji u ekipi domaćina bio je Lođeski sa 15 poena, a pratio ga je Spanulis sa 14 ali i šutom 0/6 za 3 prona,

Poslednju četvrtinu domaći su dobili rezultatom 24:15, ali nisu uspeli ozbiljnije da priprete i uvedu utakmicu u neizvesnu završnicu.  Ovim porazom Olimpijakos je ostao na omeru od 5 pobeda i 4 poraza i trenutno se nalazi na 4. mestu.

Emporio Armani – Fenerbahče 70:79 (17:21, 19:23, 27:14, 7:21)

Mnogo veće uzbuđenje u odnosu na utakmicu Olimpijakosa i Makabija, viđeno je u Milanu gde su se sastali domaći Emporio i ranjeni Fenerbahče.

Gosti su odlično odradili prvo poluvreme i otišli na odmor sa 8 poena prednosti (36:44). Ali u trećoj četvrtini kao da su druge ekipe izašle na parket. Armani je odigrao odličnu četvrtinu i preokrenuo rezultat u svoju korist 63:58. I onda, kada se očekivalo da će Fenerbahče pretrpeti još jedan poraz, ekipa Željka Obradovića odigralaa je nestvarnu četvrtinu u kojoj je domaćinima dopustila da postignu samo 7 poena (7:21).

Goste je u ovoj pobedi predvodio odlični Sloukas sa 18 poena (5/7 za 2, 2/4 za 3, 7 sk i 4 as), a pratili su ga Dikson sa 14, naš Nikola Kalinić sa 13, Udo sa 11 i Datome sa 10 poena.

Kod domaćih najefikasniji bio je Sanders sa 17, a pratili su ga Meklin sa 15 i Simon sa 11 poena. Od srpsskih igrača, u redovima Armanija, Mačvan je postigao 5 poena, dok Raduljica nije bio u sastavu ekipe iz Milana.

Žalgiris – Brose Bamberg 86:72 (18:22, 29:17, 24:16, 15:17)

Gosti iz Nemačke nisu uspeli da iznenade domaćina, ekipu Žalgirisa. Iako su prvu četvrtinu rešili u svoju korist (18:22), domaćin je na krilima odličnih Jakunasa i Pangosa došao do ubedljive pobede (86:72).

Damaći su odličnom igrom u drugoj i trećoj četvrtini slomili ekipu Brose Bamberga. U tom periodu domaćinu je polazilo sve za rukom, a dobrom odbranom zatvorili su prilaz svom košu i u poslednju deonicu meča su ušli sa velikih 16 poena prednosti (71:55).

Kao što smo već i rekli, domaćine su predvodili odlični Jakunas sa 23 poena i 9 skokova, i Kevin Pangos sa 19 poena i 6 asistencija. Kod gostiju su vredni poemena bili Danijel Tajs sa 15, i Strelniekis sa 14 peona.

Ovo je bila treća pobeda Žalgirisa u ovoj evroligaškoj sezoni, dok su gosti ostali na dve pobede i trenutno su na 14. mestu.

Real Madrid – Uniks 89:75  (25:17, 15:20, 22:18, 27:20)

Nakon velike pobede nad Barselonom u prošlom kolu, Ekipa Pablo Lasla zabeležila je još jednu pobedu i tako trenutno zauzela prvu poziciju na tabeli Evrolige. Savladana je ekipa Uniksa iz Kazanja, rezultatom 89:75.

Rudy Fernandez - Real Madrid - EB16

Možemo slobodno reći da je Real rutinski savladao goste iz kazanja, koji su jedino pripretili u drugoj četvrtini koju su dobili sa 5 poena razlike (15:20), pa se na odmor otišlo rezultatom 40:37 za Real.

Nije Real blistao u trećem periodu utakmice, ali isto tako nije dozvoljavao gostima da se približe i ugroze njihovo vodstvo. Najveću prednost u tom periodu Real stiče pogodkom Otela Hantera (60:53) na 1:09 do kraj te deonice. U poslednjoj četvrtini trojkom Kerola Real dolazi do 11 poena prednosti (68:57) i do kraja uspeva rutinski da privede utakmicu kraju.

Najefikasniji kod domaćina bili su Rejes sa 16 poena i 5 skokova, Ljulj 14 poena i 7 asistencija, te Fernandez sa 12 poena i 7 skokova i Kerol sa 11 poena. Kod gostiju najefikasniji je bio Parakouski sa 19 poena i 7 skokova, a pratili su ga Lengford sa 13 poena, 7 skokova i 5 asistencija, te Banić sa 12 poena.

Ovim porazom Uniks je ostao samo na 2 pobede u dosadašnjem toku Evrolige i trenutno se nalaze na pretposlednjem mestu,

Izveštaj sa utakmice Efes – Crvena zvezda pročitajte OVDE.