Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Prvi poraz crveno-belih u Superligi

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Umor je stigao crveno-bele. Nakon nekoliko izuzetno teških mečeva, igranih u pet setova, odbojkaši Crvene zvezde su doživeli poraz od Ribnice rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 25:23, 18:25, 25:19 u okviru 5. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su dobro počeli. Poveli, diktirali ritam, a domaćin je sa tri vezana poena preokrenuo na 9:7. Kobiljski je zatražio tajm aut, nakon čega je Zvezda sustigla, a potom blokom Mašulovića i prestigla Ribnicu (11:12). Ipak, domaći odbojkaši su sa šest uzastopnih poena stekli ubedljivo vođstvo u završnici 18:13. Brojnim izmenama Kobiljski je pokušao da vrati svoju ekipu u igru. Crveno-belu su na servis Aleksandra Škrbića uspeli da priđu na dva poena zaostatka (23:21), ali više od toga nisu mogli, pa je Ribnica povela – 25:22.

Iako je naš tim poveo sa 0:3, početak drugog seta su obeležili domaćini. Serijom 9:2 u potpunosti su preuzeli kontrolu. Proradio je servis i blok Ribnice, a Kobiljski je bio primoran da zatraži tajm aut. Poenima Aleksandra Blagojevića Zvezda je prišla na dva poena (12:10). Međutim, u tim trenucima Okošanović je bio neprelazan za naše igrače. Napravio je tri bloka i uz as Slobodana Milovanovića odveo Ribnicu na 18:11. Naredna tri poena pripala su našem timu nakon čega je Mačužić zatražio tajm aut. Nastavila je Ribnica sa odličnom igrom i ubrzo je povela sa 23:16. Činilo se da će lako duplirati vođstvo u setovima, ali sa tim se nisu složili naši odbojkaši. U igru se vratio Stojsavljević umesto Samardžića, a prednost domaćina je počela da se brzo topi. Smanjili su crveno-beli na 23:21, potom i asom Nikole Petrovića 24:23, ali je Okošanović poentirao za 25:23.

Zvezda je zaigrala mnogo bolje u nastavku. Početkom trećeg seta odlično je servirao Filip Samardžić koji je sa dva asa doneo prednost svom timu 3:5. Igrao se poen za poen, a kapiten Nikola Munćan blokom povećava vođstvo našeg tima 6:9. Munćan je potom asom uvećao Zvezdino vođstvo (7:11), ali je vrlo brzo domaćin izjednačio rezultat 12:12. Kobiljski je reagovao tajm autom, a potom i izmenom na mestu primača servisa kada se u igru vratio Škrbić umesto Samardžića. Zvezda stiže do 16:19 i nastavlja sa sjajnom igrom. Gmitrović je doveo crveno-bele do sedam set lopti. Prvu ne koriste, ali drugu Dušan Stojsavljević kosristi i Zvezda smanjuje vođstvo domaćina – 18:25.

Početkom četvrtog seta ekipe su se smenjivale u vođstvu. Ekipe su bile izjednačene sve do sredine seta kada je Okošanović sa dva bloka doneo Ribnici prednost od 15:12. Kobiljski je u tim trenucima iskoristio oba tajm auta, ali oni nisu urodili plodom. Kraljevčani dolaze do 19:14, a onda i do nedostižnih 23:15. Stiču sedam meč lopti, treću su iskoristili i pobedili – 25:19.

Odbojkaše Crvene zvezde očekuju dueli sa Arkašom iz Izmira (Turska) u okviru 3. kola CEV Lige šampiona. Prvi duel na programu je 16. novembra (18 časova) u Beogradu, a drugi 20. novembra u Izmiru.

RIBNICA – CRVENA ZVEZDA 3:1 (25:22, 25:23, 18:25, 25:19)
Kraljevo – Nova hala sportova. Sudije: Anđelko Popović i Zoran Radovanović. Trajanje meča: 107 minuta.
RIBNICA: Ilić 5, Nenadić 6, Stefanović, Okošanović 19, Marković, Močić, Ćosić 17, Vilimanović 5, St. Milovanović 1, Sl. Milovanović 8. Nisu igrali: Paunović i Savić (libero). Trener: Boško Mačužić.
CRVENA ZVEZDA: Škrbić 8, Jevtić (libero), Samardžić 3, Petrović 2, Gmitrović 14, Mašulović 3, Milutinović 1, Stojsavljević 8, Munćan 9, Blagojević 7, Veljović. Nije igrao: Nejić.Trener: Dragan Kobiljski.