Ватерполо Ватерполо/Извештаји СДЦЗ

Zvezda pružila odličan otpor, tesna pobeda OSC-a

Vaterpolisti Crvene zvezde u prvom kolu druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona poraženi su od mađarskog OSC-a rezultatom 8:7 (3:1, 3:3, 0:1, 2:2). Crveno-beli su pružili odličan otpor kvalitetnijem rivalu, a iskusniji protivnik u neizvesnoj završnici stigao je do trijumfa. U subotu se Zvezda sastaje sa domaćinom kvalifikacionog turnira, italijanskom Brešom, a u nedelju sa ruskim Sintezom.

(Foto: facebook.com/oscwaterpolo)

Mađari, koji su igrali u najjačem sastavu, dobro su počeli i poveli su 3:1. U nastavku se vodila ravnopravna borba, a vicešampion Srbije u poslednju četvrtinu je ušao sa golom zaostatka. Ipak, favorit je uspeo do kraja da sačuva prednost.

Kod crveno-belih je tri gola postigao Veljko Tankosić, a po dva Dragan Drašković i Filip Ćorić. Isti učinak kod pobednika imali su Batori i Salamon, a po jednom su mrežu zatresli Kovač, Semač, Gor-Nađ i Nikić.