Одбојка Одбојка/Вести Одбојкаши СДЦЗ

Zvezda u tri seta bolja od Radničkog

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Crvena zvezda je slavila protiv Radničkog u prvom meču četvrtfinala plej-ofa Viner Viner Štetiše Super lige rezultatom 3:0, po setovima 25:16, 25:23, 25:15.

Radnički je pružio dobar otpor favorizovanoj Zvezdi, koja je vezala i 18. trijumf u šampionatu, računajući ligaški deo. U prvom setu gosti su odolevali do polovine ovog perioda, ali su potom crveno-beli dodali gas – 25:16.

Najuzbudljivije je bilo u drugom setu, u kojem su gosti konstantno bili u igri, ali nisu uspeli da povedu. Crvena zvezda je u završnicu ušla sa dva poena viška (21:19), koje je zadržala do samog kraja – 25:23.

U trećem periodu crveno-beli su po matrici iz prvog uspešno priveli meč kraju. Imao je Dragan Kobiljski mnogo više raspoloženih igrača, prednjačili su Blagojević sa 12, Jakovljević sa deset i Milutinović sa osam poena. Sa druge strane, usamljen je ostao Ilić sa 17 poena.

Plasman u polufinale obezbediće ekipa koja prva dođe do dve pobede u četvrtfinalnoj seriji. Revanš meč je na programu u nedelju 20. marta od 18 časova u dvorani Jezero u Kragujevcu.

Crvena zvezda – Radnički 3:0 (25:16, 25:23, 25:15)
Dvorana: USC „Voždovac”. Gledalaca: 100. Sudije: Aleksandra Balandžić i Ivana Marković. Trajanje meča: 71 minut. Rezultat u seriji: 1:0.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 5, Jevtić (libero), Đurđević, Škrbić, Gmitrović 4, Milutinović 8, Jakovljević 10, Popović, Stojsavljević 6, Munćan 2, Blagojević 12, Buculjević. Trener: Dragan Kobiljski.
RADNIČKI: Pavlović 4, Borovićanin 4, Goić 1, Martinović 7, Petrović, Vulović 2, Ilić 17, Kovač 1, Rajković 2, Kočanović 1, Pantović (libero), Protić (libero). Trener: Predrag Srećković.