Кошарка

Tesna pobeda FMP-a, dobri nastupi Davidovca i Apića

Autor: CZBG

U premijernom meču prvog kola Košarkaške lige Srbije, u Železniku, košarkaši FMP-a su savladali novajliju u ligi, ekipu zemunske Mladosti rezultatom – 70:69 (32:31). Kao što i sam rezultat govori, nije teško naslutiti da je utakmica bila veoma neizvesna i da je odlučena u napetoj triler završnici. Tokom meča ni jedan od klubova nije uspevao dvocifreno da se odlepi i uglavnom smo gledali potpuno izjednačenu igru. FMP je najveću prednost ostvario u trećoj četvrtini, tačnije u 29 minutu susreta, kada je poveo sa osam poena razlike -50:42, ali za samo četiri minuta igre Mladost je preokrenula neverovatnom serijom od 17:0 čime je uspela da ode do rekordnih plus devet – 59:50. Tek, četiri minuta, pre kraja, ’’panteri’’ su uspeli poenima Davidovca da izjednače na 62:62, ali Zemunci su igrali svoju igru i sa dve vezane trojke Beadera, na dva minuta pre kraja, otišli na šest poena razlike, najavivši da bi mogli i do velikog trijumfa…

Međutim, odmah je reagovala klupa domaćih, da bi nakon tajm auta ponovo proradio Dejan Davidovac, koji je prvo pogodio trojku, potom imao i dva skoka, po jedan u odbrani i napadu, a onda sa oba precizna slobodna bacanja stavio tačku na ovaj rezultatski veoma  neizvestan meč. U ekipi FMP-a najefikasniji je bio upravo ovaj pomenuti krilni igrač sa 14 postignutih poena, dok su ga pratili Dragan Apić sa dabl dabl učinkom od 12 poena i 10 uhvaćenih lopti, kao i Filip Čović sa 10 poena. U ekipi Dragana Gagija Nikolića odskočio je sjajni Petar Beader sa 19 postignutih koševa, dok je Slobodan Dunđerski došao do dabl dabl učinka od 13 poena i čak 12 asistencija, s kojima najozbiljnije konkuriše za najboljeg asistenta kola. Do dvocifrenog učinka stigao je i Vladimir Bulatović sa 10 poena.

Učinak Zvezdinih igrača bio je sledeći:

Dejan Davidovac 28 minuta, 14 poena (4/8 za 2, 1/3 za 3, 3/3 za 1), 8 skokova, 1 asist, 1 ul, indeks = 17;

– Stefan Lazarević 28 minuta, 8 poena (4/6 za 2, 0/2 za 3, -), 5 skokova, 1 asist, 3 il, indeks = 9;

– Ognjen Dobrić 22 minuta, 8 poena (1/2 za 2, 2/6 za 3, -) 2 skoka, 1 ul, 3 il, indeks = 0;

– Dragan Apić 26 minuta, 12 poena (6/9 za 2, -, -) 10 skokova, 1 asist, 1 ul, 6 il, indeks= 13;

– Bratislav Jeković 19 minuta, 5 poena (1/3 za 2, 1/6 za 3, -), 6 skokova, 2 asista, 1 ul, indeks = 7;