СДЦЗ

Osam titula za crveno-bele atletičare

Izvor: http://www.sd-crvenazvezda.net

Proteklog vikenda održano je Seniorsko prvenstvo države u Sremskoj Mitrovici. ATletičarke i atletičari Crvene zvezde ostvarili su odlične rezultate i osvojili su osam zlatnih medalja.

Najuspešnija iz redova crveno-belih bila je Tamara Salaški koja je osvojila dve titule prvaka države, u trkama na 400 i 800 metara. Šampioni Srbije postali su i Ivana Petrović na 100 metara sa preponama, Milana Tirnanić na 100 metara, Maja Ćirić u trci na 200 metara, Miloš Todosijević u skoku u vis, štafeta 4h100 metara u sastavu Simić, Ćirić, Damjanović i Tirnanić i muška štafeta 4h400 metara.

U disciplini bacanje koplja, u konkurenciji dama, na bacalištu se pojavila i vicešampionka Evrope Tatjana Jelača (sada Mirković) koja je u sedmom mesecu trudnoće. Kapiten Crvene zvezde je simbolično bacila koplje i dobila ovacije prisutnih takmičara i poštovaoca “kraljice sportova”.

Rezultati Zvezdinih takmičara na Prvenstvu države u Sremskoj Mitrovici:

SENIORKE
100m prepone
Ivana Petrović, 1. mesto (14.38)

100m
Milana Tirnanić, 1. mesto (11.79)
Maja Ćirić, 4. mesto (11.96)
Nikoleta Simić, 6. mesto (12.51)
Angela Ilić ROnčeli, 8. mesto (12.73)

400m
Tamara Silaški, 1. mesto (53.45)
Dajana Petković, 6. mesto (59.63)

4h100m
Crvena zvezda 1 (Simić, Ćirić, Damjanović, Tirnanić), 1. mesto (47.27)
Crvena zvezda 2 (Ilić Rončeli, Živić, Simić, Ognjanović), 2. mesto (50.38)

Troskok
Ivana Ognjanović, 6. mesto (11.30)

Bacanje koplja
Tatjana Mirković, 8. mesto (11.58)

Bacanje kladiva
Aleksandra Ivanović, 2. mesto (45.75)

400m prepone
Dijana Vukomanović, 5. mesto (1:15.22)

800m
Tamara Salaški, 1. mesto (2:11.36)
Milica Golubović, 4. mesto (2:14.75)
Dajana Petković, 6. mesto (2:17.78)

200m
Maja Ćirić, 1. mesto (24.28)
Milana Tirnanić, 4. mesto (25.38)

Skok u dalj
Ivana Ognjanović, 3. mesto (5.40)
Ljiljana Delić, 4. mesto (5.27)
SENIORI
110m prepone
Aleksandar Drobnjak, 3. mesto (16.04)

100m
Filip Ištvanović, 5. mesto (11.07)
Darko Šarović, 6. mesto (11.29)

400m
Marko Vozab, 4. mesto (49.59)
David Odri, 5. mesto (49.73)
Vladan Leu, 6. mesto (49.76)

3.000m
Dejan Bogićević, 11. mesto (9:21.24)

4h100m
Crvena zvezda 1 (Šarović, Gači, Leu, Ištvanović), 4. mesto (43.65)

Skok u vis
Miloš Todosijević, 1. mesto (2.10)

Skok u dalj
Strahinja Jovančević, 2. mesto (7.22)
Marko Stepanović, 3. mesto (6.88)

Skok motkom
Aca Stanković, 5. mesto (3.80)

Troskok
Miroslav Bojović, 3. mesto (13.37)

400m prepone
Miloš Marković, 2. mesto (54.54)
Nenad Konstantinović, 6. mesto (1:00.13)

Bacanje koplja
Nikola Breković, 5. mesto (62.36)

800m
Marko Vozab, 4. mesto (1:55.39)
Jovan Žigić, 5. mesto (1:58.03)

3.000m stipl
Radomir Razdoljac, 2. mesto (9:44.50)

Bacanje diska
Marko Perić, 3. mesto (45.01)
Mario Glamazić, 5. mesto (42.96)
Duško Sretenović, 9. mesto (32.88)

4h400m
Crvena zvezda 1, 1. mesto (3:19.5, ručno mereno)

Додајте коментар

Кликните да бисте објавили коментар

На форуму

Скочи на траку са алаткама