Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице

Spartak izjednačio, odluka pada u majstorici

Spartak je napravio i drugi brejk u Beogradu protiv Crvene zvezde i izborio majstoricu u čudnoj polufinalnoj seriji.

Imale su odbojkašice Zvezde svoje šanse, počevši od prvog seta, u kojem su crveno-bele vodile sa 9:6, a potom propustile kontru. Vodila je Zvezda i sa 17:15, bila u egalu sve do 21:21, ali je tada ostala bez koncentracije. I igrača koji bi mogao da „prelomi”. Posle greške Adele Helić Spartak je poveo sa 23:21, a nedugo potom Drpa je iskoristila drugu set loptu – 25:23.

U drugom periodu Subotičanke su povele sa 4:1, a tada je trener Zvezde Kovačević zamenio dizače, na klupu je poslao Milović, a na teren mladu Aleksandru Brđović. I to je dalo rezultata. Crveno-bele su brzo izjednačile (7:7), a posle dva bloka Kecmanove u kratkom periodu na Drpi su i povele (19:16). U završnici nije bilo dileme, pa je Zvezda izjednačila – 25:19.

Treći set je, ispostavilo se, bio presudan. Viđeno je mnoštvo preokreta, veliki broj grešaka, ali i odličnih poteza na obe strane. Vodio je Spartak sa 6:3, pa je Zvezda preokrenula na 12:9, vodila i sa 16:12. U završnici su crveno-bele imale i „plus tri“ (22:19), ali je Spartak izjednačio (22:22).

Ipak, imala je Zvezda prvu set loptu (24:23), kad je Milenković prošla tešku loptu, ali su Subotičanke izdržale i to. Sredić je u kontri izblokirala Helićku, a potom je Drpa prošla dve kontre i donela preokret – 26:24.

Domaće su i u četvrtom periodu vodile, a ulazak Nikoline Lukić umesto indisponirane Milenković doneo je boljitak. Povele su crveno-bele sa 9:5, ali su ponovo brzo prepustile inicijativu gošćama. Spartak je brzo izjednačio (11:11), još brže uz odlične servise Sredićke napravio prednost (16:13).

Ispostavilo se da je to bio kraj otpora crveno-belih, koje osim Ljubice Kecman nisu imale raspoloženu igračicu. Sa druge strane, Spartak je do trijumfa predvodila Marta Drpa, uz veliku podršku ostalih saigračica, pre svih Sredić i Antanasijević. Spartak je lako priveo meč kraju i zasluženo izborio majstoricu – 25:19.

Rezultat u polufinalnoj seriji plej-ofa Viner Štetiše lige je nerešen 2:2. Peta odlučujuća utakmica igraće se u Subotici u sredu 22. aprila.

Crvena zvezda – NIS Spartak 1:3 (23:25, 25:19, 24:26, 19:25)
Dvorana: USC „Voždovac na Banjici”. Gledalaca: 300. Sudije: Igor Miljković i Svetlana Zotović (oboje iz Beograda). Trajanje meča: 117 minuta. Rezultat u seriji: 2:2.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 11, Popović 9, Helić 16, Milenković 7, Kecman 11, Milović, Rosić (libero), Pušić (libero), Brđović 2, Lukić 3, Jejić, Ašonja. Trener: Branko Kovačević.
NIS SPARTAK: Cvetićanin 14, Drpa 24, Sredić 14, Antanasijević 5, S. Medić 6, T. Matić 4, D. Matić (libero), Oluić, Vukoja, Rajlić, Vučković, Živanović. Trener: Slobodan Galešev.