СДЦЗ Хокеј

Hokejaši bez finala

Autor: CZBG

Hokejaši Zvezde poraženi su u revanš meču 1/2 finala plej ofa kao domaćini od ekipe Partizana rezultatom 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) i tako rezultatom 0:2 u pobedama ostali bez finala plej ofa.

Drugi meč u plej ofu između večitih rivala obeležila je jako tvrda igra sa dosta oštrih duela, čarki, brojnih isključenja, a sve je kulminiralo kad su se fizički obračunali iskusni bek Zvezde Nenad Milinković i hokejaš Partizana Boris Gabrić.

Iako je ponovo Partizan ima inicijativu većim delom meča, nakon prve trećine bez golova, Zvezda golom češkog internacionalca Daniela Vosyke, u drugoj trećini dolazi u vodstvo, koje je trajalo sve do 48 minuta kada partizan sa igračem manje, preko Ogrizovića postiže gol za izjednačenje, a isti igrač u 56. minutu postavlja konačan rezultat.

Ponovo je u Zvezdi najzapaženiji bio još jedan češki internacionalac, golman Pavel Hričina, koji je uspeo da odbrani čak 54 udarca ka svom golu.

Crvena Zvezda – Partizan 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Ledena dvorana Pionir, gledalaca: 100. Strelci: 1:0 Vosyka (Sabadoš) 24,02, 1:1 Ogrizović 47,30, 1:2 Ogrizović (Komazec) 55,05

C.Zvezda: Hričina (54 odbrane), Janasek, Mikuš, Milinković, Sabadoš, N.Stojanović, U.Stojanović, Vujinović, Dabetić, Danon, Gačić, Isaković, Jemec, Jovanović, Požar, Protić, Rus, Vosyka, Đaković, Đorđević.

Partizan: Luković (15 odbrana), Belić, Brkušanin, Gabrić, N.Janković, Komazec, Pajović, Ristić, Stoiljković, Čuković, Deckovski, Dragović, Filipović, Milovanović, L.Novaković, N.Novaković, Ogrizović, Raković, Terzić.