Ватерполо Ватерполо/Извештаји

Poraz Zvezde u Splitu

Autor: CZBG

Vaterpolisti Zvezde poraženi su na gostovanju u Splitu u okviru 9. kola Triglav jadranske lige, kod ekipe Mornara rezultatom 7:8 (,1:2, 2:0, 3:3, 1:3). Kao i prvi dvoboj ovih protivnika u Beogradu i ovaj susret je bio vrlo neizvestan. U tim Zvezde se na ovoj utakmici vratio golman Denis Šefik, no ni njegova dobra partija nije bila dovoljna da se izbegne poraz u Splitu. Sa druge strane odličan je bio i njegov kolega u timu Mornara Miro Kačić sa čak 15 odbrana, a potez utakmice je njegova asistencija preko celog terena za Japanca Mitsuaki Shiga koji je šraubom savladao Šefika. Nakon lošijeg starta, naši vaterpolisti su se trgnuli i celu drugu i treću četvrtinu održavali prednost od jednog gola, a činjenica da su propustili nekoliko povoljnih prilika da se odlepe na dva gola razlike je i uticala da se susret ne prelomi u našu korist. Ponovo je bila kobna poslednja četvrtina, koju su uporni i borbeni domaćini rešili u svoju korist i zasluženo slavili. Dosta su u tim momentima naši igrači grešili i delovali dekocentrisano u fazi napada, kao da je dvonedeljna pauza i otkazivanje sparingovanja sa Galatasarajem uticalo i na lošiju formu naših igrača u ovoj utakmici.

Zvezda: Šefik (13 odbrana), S.Rašović 1, Drašović, Tankosić, Tomašević 1, Eškert 1, Bijelić 1, V.Rašović 1, Ranđelović 2, Njegovan, Rackov, Obradović, Draksimović, Jović.