Хокеј Хокеј/Извештаји

Звезда наставила са победама, пао и Марибор

Хокејаши Црвене звезде наставили су са победама у ИХЛ такмичењу. Вечерас је уписана и четврта узастопна победа, а савладана је екипа Марибора у Марибору.

ХК Марибор – СКХЛ Црвена звезда 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

1/3
0:1 У. Новаковић (Шпањевић – П. Новаковић) 19:52
Црвена звезда је у овом периоду игре била доминантнија и стварала више прилика, иако су и домаћини имали неке своје шансе. Ипак, једини погодак смо видели у последњој минути меча када је Угљеша Новаковић сместио пак у мрежу домаћина за 0:1.

2/3
0:2 У. Новаковић (Митровић – Подунавац) 28:21
0:3 Митровић 36:02
Наставила је Звезда у истом ритму па је Угљеша Новаковић у 29. минути постигао свој други гол за 0:2. На четири минуте до краја овог периода Игор Митровић је затресао мрежу домаће екипе и на семафору је стајало 0:3 и са тим резултатом се отишло на последњи одмор.

3/3
0:4 Младеновић (Митровић) 46:20
0:5 Шпањевић 59:12
0:6 П. Новаковић (Крављанац – Гвозденовић) 59:27
Наставили су црвено-бели оклопници у истом ритму и последњи период игре, па је Младеновић након шест минута игре затресао мрежу Марибора за 0:4. Ређале су се прилике пред голом домаћина, али тек у последњој минути меча Звзада је постигла још два поготка. Прво је Андрија Шпањевић повисио на 0:5, а коначних 0:6 дело је Петра Новаковића-