Hokej Hokej/Izveštaji

Zvezda nastavila sa pobedama, pao i Maribor

Hokejaši Crvene zvezde nastavili su sa pobedama u IHL takmičenju. Večeras je upisana i četvrta uzastopna pobeda, a savladana je ekipa Maribora u Mariboru.

HK Maribor – SKHL Crvena zvezda 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

1/3
0:1 U. Novaković (Španjević – P. Novaković) 19:52
Crvena zvezda je u ovom periodu igre bila dominantnija i stvarala više prilika, iako su i domaćini imali neke svoje šanse. Ipak, jedini pogodak smo videli u poslednjoj minuti meča kada je Uglješa Novaković smestio pak u mrežu domaćina za 0:1.

2/3
0:2 U. Novaković (Mitrović – Podunavac) 28:21
0:3 Mitrović 36:02
Nastavila je Zvezda u istom ritmu pa je Uglješa Novaković u 29. minuti postigao svoj drugi gol za 0:2. Na četiri minute do kraja ovog perioda Igor Mitrović je zatresao mrežu domaće ekipe i na semaforu je stajalo 0:3 i sa tim rezultatom se otišlo na poslednji odmor.

3/3
0:4 Mladenović (Mitrović) 46:20
0:5 Španjević 59:12
0:6 P. Novaković (Kravljanac – Gvozdenović) 59:27
Nastavili su crveno-beli oklopnici u istom ritmu i poslednji period igre, pa je Mladenović nakon šest minuta igre zatresao mrežu Maribora za 0:4. Ređale su se prilike pred golom domaćina, ali tek u poslednjoj minuti meča Zvzada je postigla još dva pogotka. Prvo je Andrija Španjević povisio na 0:5, a konačnih 0:6 delo je Petra Novakovića-