Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Одбојкаши Црвене звезде славили против Финаца

Одбојкаши Црвене звезде савладали су фински Саво Волеј са 3:2, по сетовима 25:18, 29:27, 24:26, 23:25, 15:10, у првом мечу 1/16 финала ЦЕВ купа. Реванш у Куопију на програму је у среду 16. новембра од 18 часова.

После изједначеног почетка, Црвена звезда је од резултата 13:13 појачала ритам. Учврстили су домаћи блок и одбрану, имали квалитетнији сервис од ривала, а при резултату 20:15, било је јасно да ће повести на овом сусрету.

Звезда је повела и на почетку другог сета. Било је 16:12 и сигурно вођство све до 21:19, кад су гости сјајним одбранама, са три поена у низу вратили потпуну резултатску неизвесност. Ипак, у завршници је Црвена звезда прва дошла до сет лопте, а на крају је искористила пету, када је искусни Милан Пепић из контранапада уписао осми поен у сету.

Није могло без драме у наставку меча. Завршница је донела праву драму, пошто је Црвена звезда успела да анулира минус од три поена (19:22) и дође до изједначења – 22:22. Први су до сет лопте дошли гости из Финске, али су искористили своју другу шансу, кад је Мики Јаухијаинен изблокирао Милана Пепића – 24:26 (2:1).

Четврти сет поново је донео драму у завршници и опет су се у рату нерава боље снашли гости из Финске. Имала је Црвена звезда две прилике да при резултату 23:23 дође до меч лопте, а кад их није искористила, стигла је казна. Американац Кисијел снажним контранападом донео је изједначење – 23:25 (2:2).

На почетку петог сета „црвено-бели“ су стекли два поена предности, а кад је Мариновић изблокирао Кисијела за 11:8, тренер Саво Волеј Куопија је затражио тајм-аут. Нови блок Околића за 13:9, наговестио је крај меча, који је уследио после сервис грешке Словака Јакуба Ковача, за коначних 15:10 (3:2).

Извор: СДЦЗ, званичан сајт