Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Звезда рутински у Новом Саду до четврте победе у првенству

Кошаркашице Црвене звезде мтс у оквиру 5.кола ЖКЛС савладале су Војводину 021 у хали у Петроварадину 78-60 (22-20, 14-13, 18-13, 24-14) и уписале четврту победу.

Између два кола Еврокупа морале су црвено-беле брзо да забораве пораз у Пољској и да се окрену обавезама у домаћем шампионату. Тренер Драган Вуковић у Новом Саду није могао да рачуна на Милицу Бојовић.

Осим у првих десет минута нису имале већих проблема шампионке Србије. Тина Јаковина са две тројке отворила утакмицу и најавила добру партију, као и Фостин Аифува која се придружила поенима за прву двоцифрену предност на средини четвртине, 4-14. Уследила је серија домаћих 7-0, ухватиле су прикључак Новосађанке, а Лена Радуловић погодила уз искоришћен пенал за 20-22 после десет минута игре.

Држале су прикључак изабранице Александра Јовановића, тројку Тине Селаковић поништила је Снежана Богићевић, а серију нашег тима 7-0 пратила је иста Војводине 021. Лена Радуловић је била расположена у нападу, Тина Јаковина искористила оба пенала за 33-36 пре полувреме.

Поенима у серији Звезда је полако ломила противника, којег је држала у игри Лена Радуловић. Упорношлу плејмејкера Војводина 021 је остајала испод двоцифреног минуса, али је брзо свој дабл-дабл комплетирала Фостин Аифува. Већ у првом полувремену је била на 10 скокова, нису имали решења за њу домаће играчице, новим поенима је потврдила предност пред последњих десет минута, 46-54.

Тина Јаковина је тројком вратила двоцифрену разлику, коју су мини серијом 5-0 потврдиле Челси Хал и Фостин Аифува, а Челси Хал је у наставку додатно повећавала разлику. Крај утакмице је припао Дуњи Зечевић, која је везала пет поена, а Александра Катанић поставила коначних 78-60.

Најефикаснија са 20 поена била је Тина Јаковина, Фостин Аифува је забележила дабл-дабл учинак: 18 поена уз 16 скокова, а Челси Хал је допринела са 12 поена.

Следи гостовање у Атини, а затим меч против шабачке Дуге у Баскет Ситију.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев, Хал 12 (2ас 2укл), Чорто 1, Милановић (2ск), Богићевић 5 (6ск), Зечевић 5 (1ск), Катанић 8 (2ск 2ас 2укл), Недељков 1 (2укл), Мишељић 1 (2ск), Јаковина 20 (3ск 1ас 4укл), Чолић 7 (4ск 7ас 2укл), Аифува 18 (16ск 2ас 1укл 2блк). Тренер: Драган Вуковић

Извор: СДЦЗ, званичан сајт