Hokej Hokej/Izveštaji

Rutinska pobeda Crvene zvezde nad Zagrebom

Hokejaši Crvene zvezde zabeležili su još jednu pobedu u regionalnom takmičenju (IHL). Naime, oni su danas u Ledenoj hali Pionir savladali ekipu Zagreba rezultatom 12:3 (2:0, 5:2. 5:1).

Prvu trećinu crveno-beli su rutinski rešili u svoju korist. Robert Sabadoš je u 4. minutu bio strelac za 1:0 (asistencija Leštarić), a Pavle Podunavac je u 10. min doneo vođstvo od 2:0 (asistencija Novaković). Bilo je još lepih prilika da crveno-beli napune mrežu gostiju, ali naši oklopnici nisu iskoristili te prilike.

Drugi period je počeo dobrom igrom Crvene zvezde, a rezultat toga je bio gol Lazara Leštarića (asistencija Dragović) za 3:0 (26. min). U 28. min u strelce se ove sezone upisao i Andrej Cvik za 4:0 (asistencija Marković – Janković). Igrao se 32. min kada je Robert Sabadoš (asistencija Leštarić) svojim drugim golom doneo prednost crveno-belima od 5:0. Gosti, nakon slabe odbrane crveno-belih, preko Jovića smaljuju na 5:1 (35. min), ali prednost od pet golova (6:1) vraća Mrko Dragović (asistencija Leštarić). Ponovo Zagreb uspeva da pronađe put do mreže Crvene zvezde u 37. min i rezultat je bio 6:2. Ipak pred kraj ovog perioda sevnula je odlična kontra naših hokejaša, pa Dušan Janković na asistenciju Kravljanca dolazi do vođsdtva 7:2.

I u poslednjoj trećini Crvena zvezda je bila efikasna i dodatno napunila mrežu gostiju. Prvo je u 52. minutu Marko Dragović (asistencija Novaković – Podunavac) doneo prednost od 9:2, da bi Lazar Leštarić (asistencija Sabadoš) povećao na 10:2 (53. min). Hrvoje Zovko je u 56. minutu smanjio na 10:3, ali Zvezda do kraja postiže još dva pogotka. Prvo je na 11:3 povisio Vuk Kravljanac (asistencija Španjević) (58. min), da bi konačnih 12:3, u poslednjem minutu susreta, bilo delo Uglješe Novakovića (asistencija Dragović – Sabadoš).

Crvena zvezda: Bodiš, Ranković, Dragović 2 (2 as.), Janković 1 (1 as.), Jovanović, Kravljanac 1 (1 as.), Leštarić 2 (3 as.), Marković (1 as.), Milošević, Mitović, Mladenović, Novaković 1 (2 as.), Podunavac 1 (1 as.), Sabadoš 2 (2 as.), Španjević (1 as.), Stojanović, Cvik 1. Trener: Nikola Bera

Zagreb: Kutrtagić, Alić, Guimont, Jović 1, Kegalj, Ljubičić, Matuško (1 as.), Novotni, Radonić, Srketić (1 as.), Stančić (1 as.), Tadić, Vedlin 1, Zovko 1. Trener: Bregant Bruno