Ватерполо Ватерполо/Вести СДЦЗ

Бечеј од петка до недеље домаћин првог турнира Дунав лиге

Ватерполисткиње Црвене звезде почеле су у понедељак припреме за нову сезону окупљањем на Дорћолу, а већ у петак играју прву званичну утакмицу. Наиме, први турнир Дунав лиге за сениорке биће одигран од петка до недеље у Бечеју, а Србија ће, као и до сада, имати три представника у Дунав лиги, али ће поред Црвене звезде и Војводине у новој сезони играти Таш 2000, а не Палилула, која је отказала учешће. Учествују још мађарски Сентеш, Јадран Сплит, Младост Загреб, Букурешт, Олимпија Кошице и Универзитетски тим Велике Британије.

Цвено-беле ће први меч одиграти против Таша 2000, у петак од 19:30. Ривали у суботу биће Олимпија Кошице од 10:30, односно сплитски Јадран од 19:30. У последњем сусрету на првом турниру Звезда игра против Универзитетског тима Велике Британије, у недељу од 08:00.

Вицешампионке Србије турнир дочекују појачане Вањом Лазић, која се вратила из Шпаније, као и грчком голгетерком Аном Мамоглу, а велико појачање за тим Драгане Ивковић биће и то што је Кубанка, Сесилија Диаз Меса, продужила уговор.

Утакмице ће моћи да се прате у директном преносу на Фацебоок страници ПВК Бечеј.

Учесници Дунав лиге у сезони 2021/2022

Црвена звезда (Србија)
Војводина (Србија)
Таш 2000 (Србија)
Младост (Хрватска)
Јадран Сплит (Хрватска)
Сентеш (Мађарска)
Букурешт (Румунија)
Олимпија Кошице (Словачка)
Универзитетски тим Велике Британије (Велика Британија)

Распоред првог турнира Дунав лиге (10.09.2021. – 12.09.2021.)

Петак (10.09.2021.)

Сентеш – Олимпија Кошице (09:00)
Младост – Јадран Сплит (10:30)
Букурешт – Таш 2000 (12:00)
Војводина – Универзитетски тим ВБ (13:30)
Сентеш – Јадран Сплит (16:30)
Букурешт – Универзитетски тим ВБ (18:00)
Црвена звезда – Таш (19:30)

Субота (11.09.2021.)

Универзитетски тим ВБ – Младост (09:00)
Црвена звезда – Олимпија Кошице (10:30)
Јадран Сплит – Букурешт (12:00)
Таш 2000 – Сентеш (13:30)
Младост – Војводина (15:30)
Универзитетски тим ВБ – Сентеш (18:00)
Црвена звезда – Јадран Сплит (19:30)
Војводина – Букурешт (21:00)

Недеља (12.09.2021.)

Црвена звезда – Универзитетски тим ВБ (08:00)
Олимпија Кошице – Таш 2000 (09:30)
Сентеш – Војводина (11:00)
Букурешт – Младост (12:30)

Извор: СДЦЗ, званични сајт

Све вести можете коментарисати и на нашем ФОРУМУ

Додајте коментар

Кликните да бисте објавили коментар

Скочи на траку са алаткама