Hokej Hokej/Izveštaji

Zvezdi falilo malo sportske sreće za prolazak u polufinale

Juniori Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u polufinale IHL takmičenja za ovu sezonu. Njih je u majstorici savladala ekipa Bleda rezultatom 7:5 (3:1, 1:2, 3:2).

Prvu trećinu crveno-beli su odigrali izuzetno loše, posebno kada se tiče odbrane. Jednostavno naši juniori nisu klizali onako kako bi to trebalo i Bled je veoma lako stvarao prilike pred golom Avramovića. Poveo je Bled sa 1:0 preko Koržiljetskog, a na 2:0 povisio je Mahkovec. Zvezda se malo trgnula, pa je preko Popovića (Gvozdenović – Mašić) smanjila na 2:1. Ali Bled ponovo iz greške odbrane dolazi do pogotka i vodstva od 3:1, a strelac je bio Pogačnik. Imala je domaća ekipa još prilika za pogodak, a Zvezda nije iskoristila jednu lepu kontru, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Druga trećina je već bila mnogo bolja što se na kraju pokazalo i u rezultatu. Istina za volju, Bled je više imao pak u svom posedu, napadao, stezao obruč oko Zvezdinog gola, ali su naši juniori mnogo bolje klizali, pa samim time i bolje blokirali šuteve domaćina. Crveno-beli su vrlo rano, na početku ovog perioda, preko Dragovića (asistencija Popović) smanjili rezultat na 3:2. Posle toga usledio je pritisak Bleda ali bez rezultata. Imala je Zvezda i svoje prilike, ali ih nije iskoristila. Kazna stiže pet minuta pred kraj trećine kada Mahkovec postiže gol za 4:2. Crveno-beli oklopnici se nisu predavali i to im se isplatilo na minut pred kraj trećine kada Dinić na asistenciju Mlađenovića smanjuje na 4:3.

Zvezda je poslednji period odigrala baš onako kako treba, ali nije imala sportske sreće. Pre nego što je Dinić izjednačio na 4:4, crveno-beli su imali četri kolosalne prilike, ali pak nije hteo u mrežu. Nastavili su naši oklopnici i posle tog gola da pritiskaju i stvaraju prilike, međutim mreža domaćina se nije zatresla. A onda, skoro iz ničega, Bled preko Jeločnika dolazi do novog vodstva od 5:4. I dalje je Zvezda bila bolja, ali onda jednim odličnim udarcem Podrekar povisuje na 6:4 i mnogi su mislili da je Bled siguran što se tiče prolaska u polufinale. Međutim, Zvezda kruniše svoju bolju igru novim pogotkom, a strelac je bio Gvozdenović (Dragović – Mlađenović). Visio je gol domaćina u vazduhu. Na minut i 30 sekundi do kraja trener Bera povlači golmana, ali naši hokejaši ne nalaze put do mreže domaćina. A onda posle jednog bulija Bled postiže pogodak za konačnih 7:5. Strelac je bio Stan.

Ostaje žal za propuštenim prilikama jer i pored toga što je Bled igrao sa 5 novih igrača koje je povukao sa dvojne registracije, naši hokejaši su pokazali da mogu. Ipak, nedostajalo je i malo sportske sreće.