Fudbal Fudbal/Izveštaji i analize Fudbal/Omladinski pogon

Onladinci slavili, a mlađi kadeti remizirali u večitom derbiju

FK Crvena zvezda (mlađi kadeti)

U okviru 16. kola Omladinske lige, fudbaleri Crvene zvzede ostavili su odličan utisak i zasluženo savladali večitog rivala, ekipu Partizana, rezultatom 2:1.

Zvezda, koja je na ovom meču bila gost, došla je u vodstvo u 36. minuti preko Pantovića. Ipak, u 47. minuti domaćin preko Momčilovića dolazi do izjednačenja, da bi u 78. minuti, nakon centaršuta Radulovića, Lukić glavom smestio loptu u mrežu Partizana za pobedu od 2.1.

Partizan – Crvena zvezda 1:2 (0:1)

Sudija: Dejan Trifković.

Strelci: Pantović u 36. i Lukić u 78. minutu za Crvenu zvezdu, a Momčilović u 47. minutu za Partizan.

Partizan: Kačavenda, Mirić, Ćorković, Momčilović, Đurković (od 72. Purić), Cvetojević, Stanojlović, Đorđević (od 83. Šimun), Blagojević (od 58. Rašković), Jović, Vujanović (od 77. Milivojević).

Crvena zvezda: Katić, Gačić, Blagojević, Novaković (od 90. Matić), Lukić, Milikić, Pantović (od 71. Piplica), Odada, Krstović, Radulović (od 90. Mitrović), Babić.

Sa druge strane mlađi kadeti su u okviru 15. kola remizirali sa večitim rivalom – 2:2.

Iako je Partizan, kao gost, vodio 2:0 golovima Jevremovića (3. min) i Stjepanovića (35. min), mlađi kadeti Crvene zvezde smogli su snage da se vrate u meč i da golovima Mijatovića (65. min) i Bubnja (70. min) dođu do zasluženog izjednačenja.

Crvena zvezda – Partizan 2:2 (0:2)

Sudija: Filip Marković.

Strelci: Mijatović u 65. i Bubanj u 70. minutu za Crvenu zvezdu, a Jevremović u 3. i Stjepanović u 35. minutu za Partizan.

Crvena zvezda: Marinković, Goldin, Stojsavljević, Leković, Žaknić, Vidojević, Vukičević (od 55. Savić), Bubanj, Šljivić (od 65. Bošković), Mitić (od 41. Mijatović), Nikolašević.

Partizan: Mihajlović, Stašević, Trkulja, Vasić (od 70. Nedeljković), Stjepanović, Aćimović, Baždar (od 65. Knežević), Stojanović (od 50. Miraljemović), Veljić, Milosavić, Jevremović (od 55. Smiljković).