Fudbal Fudbal/Izveštaji i analize Fudbal/Omladinski pogon

Deseto slavlje kadeta

Kadeti Crvene zvezde savladali su Zemun u okviru 15. kola domaćeg šampionata rezultatom 4:0.

Rutinski su izabranici Slavoljuba Đorđevića stigli do 31. ovosezonskog boda, a nagovštaj slavlja viđen je već u prvoj četvrtini utakmice.

Marinković je u 21. minutu prekršajem za najstrožu kaznu zaustavio Babića, a sa 11 metara precizan je bio Aleksa Matić.

Kapiten crveno-belih doneo je vođstvo gostima koje je u 48. minutu udvostručio Lukić. Defanzivac šampiona Srbije odlično je skočio i dobro izveden korner Njamculovića glavom pretočio u pogodak.

Sve dileme razrešio je Maksimović udarcem koji je na putu do mreže zakačio i Njamculovića, a konačan rezultat postavio je Pantović šest minuta kasnije. Ofanzivac Zvezde udarcem sa distance matirao je Novakovića i overio desetu ovosezonsku pobedu.

Zemun – Crvena zvezda 0:4 (0:1)

Stadion: Milutinca
Sudija: Milan Stefanović
Strelci: Matić (iz jedanaesterca) u 22, Lukić u 48, Maksimović u 63. i Pantović u 69. minutu.
Žuti kartoni: Matić, Lukić (Crvena zvezda).

Zemun: Novaković, Janjušević, Blagojević, Petrović (od 82. Dobrić), Marinković, Janićijević, Lazarević (od 73. Milanović), Paunović (od 67. Stanković), Pavlović (od 82. Kondić), Kuzmanović, Marković (od 67. Sekulić)
Crvena zvezda: Guteša, Maksimović, Prijović, Matić (od 65. Perduv), Lukić, Pisar, Njamculović (od 70. Mitrović), Ilić (od 74. Tošković), Babić, Piplica (od 55. Pantović), Radulović (od 72. Eleven)