Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Crveno-belima pripao maraton u Staroj Pazovi

Izvor: OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su novu pobedu u BPŠ Superligi Srbije. Crveno-beli su u 2. kolu trijumfovali na gostovanju u Staroj Pazovi protiv Jedinstva rezultatom 2:3, po setovima 22:25, 34:32, 20:25, 26:24, 13:15, u meču koji je trajao 132 minuta.

Naši odbojkaši su u prvom setu, nakon serije od 1:5 i dva vezana bloka Lazara Dodića i Nemanje Mašulovića, povela sa 8:13. Sa novih pet vezanih poena, kada je na mreži briljirao Mašulović, Zvezda je povisila vođstvo na 12:19. Domaći su u završnici uspeli da priđu na poen zaostatka, ali je naša ekipa as servisom Dodića stigla do vođstva u setovima – 22:25.

Drugi set je doneo mnogo uzbuđenja. Jedinstvo je steklo prednost na početku ovog perioda, a crveno-beli su tek u završnici uspeli da stignu do izjednačenja (23:23), a nakon toga i do set lopte. Domaći su pružali jak otpor, a set lopte su dolazile na obe strane. Zvezda nije iskoristila pet set lopti, ali je Jedinstvo iskoristilo svoju petu za izjednačenje – 34:32.

Naši odbojkaši su silovito ušli u treći period igre. Vrlo brzo na semaforu je stajao rezultat 6:15, što je nateralo trenera Jedinstva da iskoristi i drugi tajm aut u ranoj fazi seta. Zvezda je imala i dvocifrenu prednost (8:18), ali su domaći smanjili na pet poena razlike. Ekipa Dragana Kobiljskog je mirno privela set kraju i ponovo povela – 20:25.

Početak četvrtog seta obeležili su odbojkaši Jedinstva koji su poveli sa 9:4. Zvezda se sa četiri poena u nizu na servis Luke Tadića primakla na minus 1, a domaći su potom uspevali da sačuvaju minimalnu prednost. Jedinstvo je vodilo do same završnice kada su crveno-beli sa tri vezana poena izjednačili na 23:23. Ipak, Pazovčani koriste drugu set loptu i meč uvode u peti set – 26:24.

Naša ekipa je dobro započela odlučujući set i na promeni strana je imala tri poena viška (5:8). Jedinstvo je izjednačilo na 9:9, a onda se igralo “poen za poen”. Poenima Luke Tadića i Danila Pavlovića Zvezda je “pobegla” na 11:13. Roljićeva servis greška donela je našem timu dve vezane meč lopte, a Mašulović koristi drugu za pobedu Crvene zvezde – 13:15.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Danilo Pavlović sa 24 poena, a pratili su ga Nemanja Mašulović i Lazar Dodića sa po 20 osvojenih poena.

Odbojkaši Crvene zvezde u sredu dočekuju ekipu VA 014 Bauvezen u osmini finala Kupa Srbije, a narednog vikenda u 3. kolu BPŠ Superlige Srbije crveno-beli će ugostiti Mladi radnik.

JEDINSTVO (SP) – CRVENA ZVEZDA 2:3 (22:25, 34:32, 20:25, 26:24, 13:15)

Stara Pazova – Hala sportova. Gledalaca: 100. Sudije: Vladimir Cvetković i Jovan Jovanović. Trajanje meča: 132 minuta.

JEDINSTVO: Mladenović 1, Stanković 7, Radivojević (libero), Ilinčić (libero), Pešut 14, Radišić, Majstorović 2, Bojičić 4, Škrbić 10, Micić 28, Paravinja, Roljić 22. Trener: Željko Vukelić.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petković, Đurđević, Tadić 12, Mašulović 20, Jovanović 3, Dodić 20, N. Pavlović 5, Andonović, D. Pavlović 24. Nisu igrali: Meljanac, Petrović. Trener: Dragan Kobiljski.