Фудбал Фудбал/Извештаји и анализе Фудбал/Омладински погон

Remi omladinaca na evropskoj premjeri

Izvor: FK Crvena zvezda

Omladinci Crvene zvezde remizirali su sa Napolijem (1:1) na premijeri u omladinskoj Ligi šampiona zahvaljujući pogotku Dejana Joveljića u 17. minutu.

Napoli je iz prve prave šanse stigao do vođstva zahvaljujući spretnoj reakciji Sensea posle kornera koji je izveo Gaetano u 13. minutu.
Lopta u Gordićevoj mreži nije poremetila izabranike Bratislava Živkovića koji su samo četiri minuta kasnije, preko Joveljića, stigli do izjednačenja.Udarac koji je sa levog boka uputio Terzić, kapiten crveno-belih glavom je prosledio iza leđa D’ Andree.
Usledio je period igre u kojem su Beograđani imali ozbiljnije šanse, ali Jočić, Velikić i Kupusović nisu uspeli da pre odmora šampionu Srbije donesu potpuni preokret.
Znatno manje uzbuđenja, uz više tenzije koju je prouzrokovala želja oba tima da stignu do celog plena, viđeno je u drugom poluvremenu.
Ostaće žal za propuštenim šansama Joveljića u 72. i Terzića u 80. minutu, ali i zadovoljstvo zbog fenomenalne reakcije Gordića u 75. minutu posle udarca Gaetana iz stopostotne prilike.
Crvena zvezda – Napoli 1:1 (1:1)
Teren: Stadion Čukaričkog
Sudija: Adrien Žakute (Švajarska)
Strelci: Joveljić u 17’ (Crvena zvezda), a Senese u 13’ (Napoli)
Žuti kartoni: Terzić u 40’, Jocić u52’, Jovičić u 77’(Crvena zvezda), Zedadka u 58’, Palmijeri u 67’ (Napoli).
Crvena zvezda: Gordić, Kukolj (od 71’ Stajić), Savić, Jovičić, Stojančić (od 71’ Dedijer), Velikić (od 58’ Đorđević), Adžibaba (od 84’ Milikić), Kupusović, Terzić, Jocić (od 58’ Stojanović), Joveljić.
Napoli: D’ Andrea, Kazela, Senese, Bartiromo, Kalvano(od 62. Manci), Zedadka (od 62’ Zanoli), Mićilo, Mamas (od 62’ Lovisa), Gaetano, Saporeti (od 75’ D’ Alesanrdo), Gvadanji (od 62’ Palmijeri).