Фудбал Фудбал/Извештаји и анализе Фудбал/Омладински погон

Omladinci u šestoj brzini

Izvor: FK Crvena zvezda

Omladinci Crvene zvezde ubeljivo su savladali Inđiju u 6. kolu Omladinske lige Srbije, a pobedu rezultatom 6:0 obeležio je trostruki strelac Njegoš Kupusović.

Uprkos dominantnoj igri i konsatantnoj ofanzivi crveno-beli su dugo tražili put do gostujuće mreže, a posao im je znatno otežao golman Inđije Jovan Oparnica. Ipak, posle nkoliko odličnih intervencija, čuvar mreže je napravio grešku i u 44. minutu ispustio loptu upućenu sa desnog boka, a poklon je znao da iskoristi Velikić i načne odbranu rivala.

Znatno lakše su izabranici Bratislava Živkovića šanse pretvarali u pogotke u nastavku, a prednost je u 57. minutu udvostručio Đorđe Jovičić sjajnom reakcijom posle prekida.

Sve dileme razrešio je Kupusović sa dva pogotka, a pre nego što je stavio tačku na meč trećim, svog golmana matirao je Vidaković.

Crvena zvezda posle šest odigranih duela ima učinak od četiri pobede, uz remi i poraz, a pred meč sa Napolijem imaće priliku da protiv Brodarca nastavi trijumfalni niz u Omladinskoj ligi Srbije.

Crvena zvezda – Inđija 6:0 (1:0)

Teren: Pomoćni teren stadiona “Rajko Mitić”
Sudija: Momčilo Marković
Strelci: Velikić u 7′, Jovičić u 57′, Kupusović u 58′, 70′ i 89′ i Vidaković (autogol) u 80′
Žuti karton: Dedijer u 82′ (Crvena zvezda)

Crvena zvezda: Krstović, Kukolj (od 80′ Dedijer), Stajić (od 72′ Milikić), Adžibaba, Savić, Jovičić,Velikić, Stojančić, Joveljić (od 70′ Burmaz), Jočić (od 55′ Stojanović), Đorđević (od 55′ Kupusović).
Inđija: Oparnica, Bobar, Radović, Mrđa (od 70′ Vidaković), Rašević, Koštić (od 81′ Božić), Dubajić (od 58′ Puzić), Jovišić, Milinković, Rukavina (od 46′ Žvković), Milovanović (od 70′ Zeljković)