Фудбал Фудбал/Извештаји и анализе Фудбал/Омладински погон

Slavili i kadeti i omladinci

Izvor: FK Crvena zvezda

Kadeti Crvene zvezde rutinski su savladali vršnjake iz Voždovca rezultatom 5:1 u duelu 5. kola Kadetske lige Srbije.

500-kadeti-4474.JPG

Izabranici Slavoljuba Đorđevića stigli su do vođstva već u 3. minutu pogotkom Pantovića, a da će sva tri boda ostati na Topčiderskom brdu najavio je Eleven deset minuta kasnije sjajnim udarcem posle centaršuta sa desne strane.

U završnici prvog poluvremena Voždovac je pokušao da se pogotkom vrati u igru, ali je Ćopić sa dve odlične intervencije saćuvao dva gola prednosti. Kazna za neiskorišćene šanse gostiju usledila je u 44. minutu. Eleven je posle odličnog prodora uposlio Radulovića čiji je udarac odbranio Stojić, ipak Eleven se našao na pravom mestu i poslao loptu u mrežu.

Nadu gostima vratio je Lazić u 53. minutu iskoristivši konfuziju u domaćem šesnaestercu posle prekida, ali je sve dileme po pitanju pobednika razrešio Babić sa dva pogotka.

Još ubedljiviju pobedu Crvene zvezde sprečio je Lazić zaustavivši udarac Elevena posle greške golmana Stojića.

Naši kadeti posle pet kola imaju četiri pobede uz poraz.

Kadeti: Crvenazvezda – Voždovac 5:1 (3:0)

Teren: Pomoćni teren stadiona „Rajko Mitić“
Sudija: Uroš Ružić (Beograd)
Strelci: Pantović u 3′, Eleven u 13′ i 44′ i Babić u 63′ i 75′(Crvena zvezda), Lazić u 53′ (Voždovac).
Žuti kartoni: Matić u 25′, Ćopić u 77′, Lukić u 83′, Eleven u 88′ (Crvena zvezda) i Brajković u 19′, Grbović u 66′ i Jasin u 77′ (Voždovac).

Crvenazvezda: Ćopić, Mitrović, Radovanović, Matić, Lukić, Pisar (od 70′ Vasiljević), Pantović (od 58′ Njamculović), Ilić, Babić, Eleven, Radulović (od 51′ Đuričković).

Voždovac: Stojić, Živanović, Brajković, Lazić, Jeremić (od 37′ Stefanović), Đorđević (od 60′ Bajić), Baković (od 62′ Grbović), Karić, Šućuk (od 56′ Jasin), Bogićević (od 60′ Pantić), Ristić.

Omladinci Crvene zvezde minimalnom pobedom (1:0) nad Voždovcem stigli su do nova tri boda, a jedini pogodak za branioca titule postigao je Đorđević u 20. minutu.

500-omladinci-3220.JPG

Nedeljni matine iza južne tribine stadiona „Rajko Mitić“ doneo je pregršt uzbuđenja, a izabranici Bratislava Živkovića do vođstva su stigli pogotkom Mihajla Đorđevića. Udarac ofanzivca crveno-belih odbranio je Nović, ali je odbijena lopta stigla do Jočića koji je obezbedio Đorđeviću drugu šansu, a krilni napadač rutinski je iskoristio popravni.

Nastavak meča obilovao je uzbuđenjima pred oba gola, ali promene rezultata nije bilo. Najviše povoda za žal gosti će imati prilikom prisećanja na šansu Vukovića početkom drugog poluvremena, dok je Zvezda najbliža drugom pogotku bila u 85. minutu kad je Đorđević pogodio stativu.

Crveno-beli juniori posle pet kola imaju 10 bodova uz učinak od tri pobede, remi i poraz. U narednom kolu gost omladinskog šampiona biće Inđija.

Omladinci: Crvenazvezda – Voždovac 1:0 (1:0)

Sudija: Milan Stefanović (Beograd)
Strelac: Đorđević u 20′ (Crvena zvezda).
Žuti kartoni: Adžibaba u 40′ (Crvena zvezda), Petrović u 49′ (Voždovac).

Crvena zvezda: Krstović, Milisavljević (od 77′ Jankuov), Stajić, Adžibaba, Savić, Jovičić, Velikić (od 39′ Burmaz), Stojančić (od 62′ Ajdinović), Kupusović (od 77′ Dedijer), Jočić (od 88′ Puletić), Đorević.

Voždovac:Nović, Petrović, Mijailović (od 77′ Radisavljević), Vuković, Đorđević, Tešić (od 80′ Oluić), Milovanović (od 80′ Ivanović), Karaklajić, Vlahović (od 46′ Simonović), Lajter (od 58′ Lukić), Maksimović.